Szokujący sojusz ojca Rydzyka. Jego Telewizja Trwam zawarła porozumienie z TVN i Agorą

Ojciec Tadeusz Rydzyk fot. Wikipedia CC 2.0 autor: Piotr Drabik

Takiego sojuszu po Ojcu Dyrektorze mało kto się spodziewał. Jednak tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, dla redemptorysty z Torunia wszelkie pozostałe różnice odchodzą na dalszy plan.

Jeszcze do niedawna Tadeusz Rydzyk gromił zarówno TVN jak i Agorę za bijące w niego i jego media treści. Tymczasem, jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, TV Trwam, TVP, telewizyjny kanał Agory oraz TVN zawarły właśnie nieformalny sojusz.

Chodzi o porozumienie w sprawie tzw. multipleksu telewizyjnego czyli platformy nadawczej o określonej częstotliwości, za pomocą której nadawać mogą swoje programy cyfrowo kodowane kanały telewizyjne. Z jednego multipleksu może korzystać kilku nadawców, a sprawa podziału częstotliwości między poszczególne stacje pozostaje kwestią wewnętrznego porozumienia pomiędzy nimi.

Sygnał pierwszego multipleksu – tzw. MUX1 – obsługuje firma Emitel, która pobiera wysokie opłaty od nadawców – sama TVP płaci za to 0,5 mln zł miesięcznie. Kierownictwo „publicznej” złożyło więc propozycję innym nadawcom, by stworzyć nieformalny sojusz finansowy, który zmusi Emitel do obniżenia opłat. Jak podaje DGP, do sojuszu zaproponowanego przez TVP przystąpiła m.in. TV Trwam, kanał Stopklatka Agory i Grupa TVN.

Czytaj też: Putin jest poważnie chory? Masowo odwołuje spotkania. Rosjanie w panice. „Nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło”

7 KOMENTARZE

  1. MYŚLAŁEM ŻE TO POWAŻNY PORTAL A CORAZ BARDZIEJ UPODABNIA SIĘ DO FAKTU CZY SUPERAKA , PONIŻEJ PEWNEGO POZIOMU, ROZUMIEM ŻE PORTAL WALCZY O CZYTELNICTWO ALE ZA CHWILĘ BĘDZIE GORSZY OD WYBORCZEJ

    • To nie czytaj wyprrrrdalaj stad; nie dla burakow takie portale. Dla nieuków i patologii jest radiomeRYJny fduckyounwewsportal 🙁

  2. 1)Nie Rydzyka tylko fundacji 2) Optymalizacja finansowa antymonopolowa – podobno znacie się na tym ? 3) Co za debil ? prowokator? jedno i drugie ? – pisał ten artykuł.

  3. PISZCIE PRAWDĘ, DEB*LE!!! RYDZYK, RYDZYK, RYDZYK….. A CO TO QRWA KROWY Z WAMI PASAŁ, HOŁOTO? SPRAWA NIE DOTYCZY O. DR. T. RYDZYKA ALE FUNDACJI, KTÓRA JEST WŁASCICIELEM TV TRWAM I ANTYMONOPOLOWEJ OPTYMALIZACJI FINANSOWEJ! NIBY TACY PRAWI JESTESCIE I UCZCIWI ALE PRZYPIER… W KOŚCIÓL KŁAMSTWAMI I MANIPULACJAMI TO DOSKONALE WIECIE JAK I RZETELNOŚC PRZEKAZU MACIE W….. GACIACH!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here