Ta bestia przez internet niszczyła życie ludzi. Szantażował ojca, by ten zgwałcił 2-letniego syna. Przerażające oblicze naukowca

Matthew Falder został skazany na 32 lata więzienia. Przez osiem lat 29-letni pracownik naukowy szantażował 46 osób.
Matthew Falder został skazany na 32 lata więzienia. Przez osiem lat 29-letni pracownik naukowy szantażował 46 osób./ Facebook
Reklama / Advertisement

Ta bestia przez internet niszczyła życie ludzi. Matthew Falder został skazany na 32 lata więzienia. Przez osiem lat 29-letni pracownik naukowy szantażował 46 osób.

Jak podaje brytyjski „The Guardian” ten zwyrodnialec przyznał się do 137 wykroczeń. Jedną z najgorszych zbrodni było zachęcanie ojca do zgwałcenia dwuletniego syna.

Jak podaje sąd u trzech osób 29-letni geofizyk spowodował traumę. Była ona na tyle silna, że próbowały odebrać sobie życie. Mężczyzna zmuszał m.in. dzieci do jedzenia karmy dla psów, albo polizania deski klozetowej.

Czytaj też: Co tam się stało? Makabryczna impreza w województwie lubelskim. „Zmarli nagłą śmiercią”

Jak podaje brytyjski portal sędzia prowadzący sporawe powiedział, że Falder chciał przejąć całkowitą kontrolę nad swoimi ofiarami, a jego zachowanie było niezwykle okrutne.

Ten bandyta działał według pewnego schematu. Najpierw podawał się za artystkę. Przekonywał swoje ofiary, żeby przesłały mu nagie fotografie, aby mógł stworzyć realistyczne rysunki.

I wtedy zaczynał się problem. Matthew Falder wykorzystywał te zdjęcia do szantażu, zmuszając je do kolejnych upokorzeń. Ustawiał także ukryte kamery w publicznych toaletach. Zebranym materiałem handlował lub używał do kolejnych manipulacji.

Ten chory mężczyzna prowadził podwójne życie. Nikt nie wiedział, co robi w sieci. Działał w tzw. darknecie. To ukryta sieć, która nie jest częścią zwykłego internetu. Użytkownicy tej sieci bardzo dbają o swoją anonimowość.

Złapano go w wyniku międzynarodowego śledztwa. W dochodzeniu brało udział nawet 100 śledczych, co pokazuje, jak trudno było uchwycić Feldera.

W Cambridge, gdzie zdobył tytuł doktora, chcą odebrać mu stopień naukowy.

Przeczytaj też: Palenie zabija. Rozpędzony samochód zmiótł mężczyznę, który wyszedł na papierosa [VIDEO +18]

Źródło: The Guardian/ wp.pl/ nczas.com

Reklama / Advertisement