Wir polarny właśnie dotarł do Polski! Szykujcie się na syberyjskie mrozy

Silne morzy już docierają do Polski.
Silne morzy już docierają do Polski.

Dzisiaj dotarło do nas czoło rozerwanego wiru polarnego, który przyniesie silne mrozy. W nocy z poniedziałku na wtorek mróz może osiągnąć nawet do -20 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie wydawał codziennie ostrzeżenia.

Z środy na czwartek ma być od -10 na Suwalszczyźnie do -4 na Pomorzu Zachodnim. W czwartek maksymalnie do – 5 stopni poniżej zera. W nocy z czwartku na piątek będzie nawet do -15 stopni. Na wschodzie pojawią się opadu śniegu, będzie pogodnie.

„Nocą z piątku na sobotę temperatura okaże się odrobinę wyższa. Termometry wskażą od -11 st. C na wschodzie do -5 st. C na Pomorzu. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżenia przed silnym mrozem dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tym pierwszym temperatura może spaść do nawet -16 st. C. Odczucie chłodu spotęguje wiatr o porywach dochodzących do 45 km/h. Dla warmińsko-mazurskiego IMGW prognozuje minimalne wskazania termometrów na poziomie -15 st. C. Również tutaj powieje porywisty wiatr” – czytamy na tvn24.pl.

W sobotę na północy i wschodzie kraju pojawią się opady śniegu. Temperatura w całym kraju poniżej zera. Będzie dość silny wiatr z północnego wschodu osiągający do 50 km/h. W nocy IMiGW szykuje alerty pogodowe dla sześciu województw – warmińsko-mazurskie, podlaskie, dolnośląskie, śląski, małopolskie i podkarpackie narażone będą na ostre mrozy aż do -20 stopni C.

W ciągu dnia  śnieg pojawi tylko na Podkarpaciu. Termometry wskażą od -1 do -9 st. C. Kolejna fala mrozu uderzy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Na poniższym filmiku przedstawiony jest najnowszy model temperatury na najbliższe dni. Polska po prawej stronie ekranu.

Zobacz: Polacy oskarżeni o podpalenie węgierskiego ośrodka kultury na Ukrainie. „Obaj są członkami radykalnej organizacji”

Źródło: tvnMeteo

Reklama / Advertisement

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here