Wolne od podatków Królestwo Kabuto powiększyło się o wyspę. „Obiecany prezent dla obywateli”. Jest ich już ponad 7 tysięcy

źródło: Facebook

Mieszko Makowski, który założył pod Radomiem enklawę Królestwa Kabuto, wykupił dla swoich obywateli wyspę. I to nie byle gdzie.

„Królestwo, które leży 25 km od Radomia należy do mikropaństwa Kabuto. Jego tereny znajdują się obok Kanady, a enklawy z ograniczoną suwerennością na terenie Chorwacji oraz Polski. Całe państwo ma ok. 75 km kw., jest bezwyznaniowe, a językami urzędowymi są polski i angielski” – podaje portal turystyka.wp.pl. Na terenie Królestwa nie obowiązują też żadne podatki.

Polska enklawa Kabuto znajduje się w gminie Wolanów i stanowi prywatną działkę Mieszka Makowskiego. Enklawa utworzona na terenie RP została pod koniec 2016 roku. Odbyło się to na podstawie prawa międzynarodowego, konwencji z Montevideo, popisanej w 1933 r.

Makowskie zapowiadał, że zakupi wyspę na jakiej będą mogli wypoczywać obywatele Kabuto. Dotrzymał słowa i pozyskał francuski bezludny atol Motu One, który zajmuje powierzchnię 2,829 km kw. Leży w archipelagu Wysp Towarzystwa na Polinezji Francuskiej.

„Nie jest zamieszkała, jednak doskonale nadaje się pod zamieszkanie oraz turystykę. Już w najbliższe wakacje będzie można polecieć do Kabuto – jak widać urzeczywistnianie marzeń to nasza specjalność” – można przeczytać na facebookowym profilu.

Według informacji Makowskiego, Królestwo Kabuto ma już ponad 7 tysięcy obywateli.

Zobacz: HIT INTERNETU. Człowiek-kura. Powiedział lekarzom, że w swoim życiu zniósł 20 jajek. Zabrali go na prześwietlenie [VIDEO]

Źródło: wp.pl

Reklama / Advertisement

3 KOMENTARZE

  1. A Ja się martwiłem, iż działalność Jego Królewskiej Mości już się skończyła, bo natrafiła na zbyt twardą ścianę z napisem: „Rzeczywistość”. Może te 5 min., potrzebne na uzyskanie obywatelstwa na coś się jednak przydadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here