Prognoza pogody: Zima trzyma. W górach w nocy nawet minus 24 st. Celsjusza

Zima. Jodły fot. pixabay
Reklama / Advertisement

Mroźna zima nie zamierza nas na razie opuścić. Dzisiaj nadal będzie bardzo zimno a uczucie chłodu będzie wzmagał wiatr. Wyższych temperatur możemy oczekiwać dopiero w okolicach niedzieli.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -13 st., -11 st. na wschodzie, około -9 st. w centrum, do -7 st., -5 st. na zachodzie oraz do -4 st., -3 st. na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -13 do -10 st. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju początkowo dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h. Wiatr północno-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie początkowo na wschodzie, południu oraz wschodnim wybrzeżu zachmurzenie duże i gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 do -13 st., niższa miejscami na wschodzie, od -20 do -18 st. oraz na Podhalu i w dolinach karpackich, od -24 do -19 st., wyższa nad samym morzem, od -12 do -8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

Czytaj też: To prawdziwy skandal! 5-latka spóźniła się kilka minut do lekarza i ten jej nie przyjął. Dziewczynka zmarła

W czwartek w województwach wschodnich zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu wschodnim okresami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -12 st., -9 st. na wschodzie, około -7 st. w centrum, do -6 st., -5 st. na zachodzie; na wybrzeżu od -5 st. do -3 st., a w rejonach podgórskich od -13 do -8 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9 st. Wiatr umiarkowany, początkowo lokalnie porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy możliwe rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -15 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Czytaj też: Nowy HIT Internetu! Małżeństwo z Rosji mieszka z 200 kilogramowym niedźwiedziem [GALERIA]

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -8 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. (PAP)

Reklama / Advertisement