Partia Wolność ujawnia listę zagranicznych firm na „państwowym zasiłku”. Dotacje dla JP Morgan są niczym przy dotacjach dla innej spółki

Informacja o dotacji polskiego rządu dla JP Morgan w wysokości ponad 20 mln zł. może bulwersować. Robert Grzechnik z Partii Wolność, z Wrocławia, opublikował informację również o innych zagranicznych firmach, które mogą liczyć na wsparcie państwa. Jedna z nich bije pozostałe na głowę.

Czytaj też: Tak Morawiecki szuka oszczędności w rządzie. Właśnie zatrudnił kolejnego wiceministra. Nie uwierzysz, ilu członków liczy jego rząd

Absolutnym rekordzistą jest podwrocławski LG Chem, który według Grzechnika dostanie ćwierć miliarda zł od państwa.

Następni – jak pisze Grzechnik – w kolejce po „zasiłek” są: BASF -10,8 mln zł dotacji i Toyota – z dotacją w wysokości 9,9 mln zł.

Czytaj też: Skandal! Polski rząd przyznał miliony złotych dotacji najbogatszemu bankowi świata. „Nasze podatki idą na wsparcie finansowych manipulatorów z JPMorgan”

Takie dotowanie wielkich koncernów według działacza Wolności odbywa się kosztem mikro, małych i średnich przedsiębiorców, których się gnębi. Tak wygląda polska rzeczywistość pisze wolnościowiec z Wrocławia.

Według Roberta Grzechnika stwarza się bariery urzędnicze, zusowskie po to, żeby zniechęcić ludzi do zakładania firm i dostarczyć pracowników korporacjom (od których na pierwszy rzut oka łatwiej ściągnąć podatki).

Źródło: Facebook Partii Wolność

12 KOMENTARZE

  • Płacą troche lepiej za to, że stajemy do wyśigu szczurów i jebiemy od rana do nocy w korpo…… Tyle i nic ponad to !!!

  • Wrecz przeciwnie, innowacyjnosc korporacji polega na drenowaniu znanych technologii do cna, dopiero potem przezucaniu sie na cos nowego, w miedzyczasie uciszaja prawdziwa innowacyjnosc, pochodzaca od czesto mniejszych zakladow albo pojedynczych ludzi, uciekajac sie czesto do morderstw.

 1. Taki jest niestety socjalizm!
  Firmy które mają kasy jak lodu jeszcze dostają kasiore, a ludzie ciężko harujący zmuszeni są jeszcze płacić na nagrody prezesów, aby Ci chwalili Polskę za „sprzyjające warunki dla biznesu”.

 2. To jest niemożliwe! kłamiecie PiS nigdy nie dotowal żadnych zagranicznych firm, patriotyzm gospodarczy zapamietajcie sobie, poza tym pieniadze z budzetu panstwa sa dobre, bo wszyscy pracuja dla dobra wspolnego, nawet jesli troche dostaja tych pieniedzy, to przeciez korporacje sa zwalczane przez PiS. Czego by PiS nie zrobil to ja zawsze bede na nich glowowal bo to partia polska

 3. Repolonizacja pieniędzy publicznych dla narodu bez finansowania korporacji syjonu wall street neobanderowskiej junty czy szwabounii….!!!Dla narodu i tylko dla narodu a nie obywateli różnych narodowości!!;;

 4. Równocześnie, polskie małe firemki rodzinne, od 2018 mają obowiązek comiesięcznego wysyłania JPK = koszty obsługi księgowej 100% w górę + każda operacja w firmie to 1 tona papierów i urzędniczych raportów.
  Przychody spadają (zakaz handlu w niedzielę), koszty lawinowo rosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here