Nieoficjalnie: kanclerz Niemiec Angela Merkel w poniedziałek z wizytą w Warszawie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w poniedziałek złoży wizytę w Warszawie – wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł dyplomatycznych.

Informację o planowanej wizycie Merkel w Warszawie podała stacja „Polsat News”; portal wPolityce.pl poinformował, że do wizyty dojdzie w poniedziałek.

Wizyta Merkel będzie najprawdopodobniej drugą w kolejności oficjalną wizytą (po wizycie we Francji) po zaprzysiężeniu nowego rządu.

Nowy gabinet został zaprzysiężony w środę, po blisko sześciu miesiącach od wyborów parlamentarnych w Niemczech. Jeszcze nigdy okres formowania gabinetu nie trwał w tym kraju tak długo.

W wyborach do Bundestagu z 24 września 2017 roku zarówno chadecy, jak i socjaldemokraci odnotowali najgorsze wyniki w swej powojennej historii. Początkowo obóz chadecki chciał utworzyć koalicję z FDP i Zielonymi, jednak liberałowie zerwali rozmowy sondażowe. Chadecy przystąpili wówczas do rozmów sondażowych, a później koalicyjnych, z SPD, która przystąpiła do nich, choć początkowo planowała przejście do opozycji.

O losie przyszłej koalicji ostatecznie zadecydowało wewnątrzpartyjne referendum wśród członków SPD, w którym mimo zgłaszanych przez wielu socjaldemokratów obiekcji dwie trzecie zagłosowało za odnowieniem koalicji. (PAP)

Czytaj też: Krzyczał „Allahu akbar” i rzucił się na Merkel. Wsiadała właśnie do samochodu [VIDEO]

Reklama / Advertisement

3 KOMENTARZE

  1. przyjedzie na przeszpiegi, pogrozi i bedzie wiedziec co przekazac kolegom zachodnim, by rzadzic i dyktowac warunki czerwonym hienom unijnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here