Oto najszczęśliwsze państwa świata. Na którym miejscu jest Polska? [RANKING]

Światowy Ranking Szczęścia/foto: pixabay

Każdego roku ONZ publikuje Światowy Ranking Szczęścia. Zestawienie zawiera dane dotyczące poczucia szczęścia, bezpieczeństwa i spełnienia życiowych aspiracji. Celem raportu jest przekazanie rządom, przedsiębiorcom i społeczeństwom informacji i narzędzi do poprawy poziomu życia. W tegorocznym zestawieniu znalazło się 156 państw.

Pierwsze miejsce zajęła Finlandia, która awansowała z piątego miejsca. W czołówce uplasowały się także inne kraje skandynawskie. Drugie miejsce zajęła Norwegia, trzecie Dania a czwarte Islandia. Pierwszą piątkę zamknęła Szwajcaria.

Miejsce szóste zajęła Holandia. Kolejne były: Kanada, Nowa Zelandia. Szwecja i Australia. Miejsce jedenaste zajął Izrael.

Polska uplasowała się na miejscu 42., co stawia nas wyżej od m.in. Węgrów, Litwinów, Białorusinów oraz Ukraińców. Rosja zajęła 59. pozycję. Według rankingu szczęśliwsi są od nas Czesi, Słowacy i Niemcy. Te ostatnie trafiły na wysoką 15. pozycję.

ZOBACZ: Ewakuacja warszawskiego ratusza. 800 osób musiało opuścić biura. „Ktoś przysłał informację o bombie”

W zeszłym roku nasz kraj zajął 46. pozycję, co oznacza, że zdaniem ONZ w kraju nad Wisłą żyje się coraz lepiej a ludzie są szczęśliwsi.

Szczęśliwe kraje to te, w których panuje zdrowa równowaga między dobrobytem […] i kapitałem społecznym, co oznacza wysoki poziom zaufania w społeczeństwie, niski poziom nierówności oraz zaufanie do rządu – stwierdził w wywiadzie dla Agencji Reutera dyrektor SDSN i specjalny doradca sekretarza generalnego ONZ Jeffrey Sachs.

Na dnie rankingu znalazły się głównie państwa arabskie i afrykańskie. Ostatnią, 156 lokatę zajęło Burundi, Przedostatnia była Republika Środkowoafrykańska a nad nią Sudan Południowy. Bardzo nisko znalazła się również Syria – 150. pozycja, Jemen i Rwanda.

Pełne dane można przeglądać na stronie: worldhappiness.report

PRZECZYTAJ: Krzyczał „Allahu akbar” i rzucił się na Merkel. Wsiadała właśnie do samochodu [VIDEO]

Źródło: worldhappiness.report/tvn24bis.pl/wolnosc24.pl

Reklama / Advertisement

11 KOMENTARZE

 1. ciekawe…Finlandia – kraj, w którym ilość sztuk broni na 100 obywateli wynosi 45,3 (Szwajcaria – 45,7-pierwsze miejsce w Europie); spożycie alkoholu ok.13 l czystego spirytusu na łeb rocznie, podobnie jak w Polsce…największa kontrabanda w Europie…ciekawe…:))) tyle piją, tyle spluw i sie nie pozabijali…:))) i jacy szczesliwi….:)))

   • To dlaczego dla Korei Północnej i Kuby zabrakło skali, a Wenezuela jest na 102 miejscu?

   • Nie po prostu w rankingu pytają takiego patusa jak się panu żyje a on dali mieszkanie dali auto na jedzenie dali żyje się całkiem dobrze 🙂 zapytajmy tych którzy na to pracują

  • Bo to jest fałszywy ranking. Według prawdziwego na pierwszym miejscu jest Korea Północna, na drugim Wenezuela, a na ostatnim Szwajcaria.

 2. Top to kraje w których najwięcej się chleje i jest najwięcej alkoholików.
  Pewnie miarą „szczęścia” była ankieta wypełniana po codziennym spożyciu „piekącego szczęścia” ;)))))

 3. Wszystko pięknie tylko to nie sami ludzi decydują czy są szczęśliwi tylko urzędnicy ONZ mówią im. o tym, posługując się arbitralnymi kryteriami: „Szczęśliwe kraje to te, w których panuje zdrowa równowaga między dobrobytem […] i kapitałem społecznym, co oznacza wysoki poziom zaufania w społeczeństwie, niski poziom nierówności oraz zaufanie do rządu”. To zresztą powiedział Jeffrey Sachs, znany nad Wisłą jako autor „planu Balcerowicza”. A ONZ, jak ONZ – „nie o to chodzi kto komu szkodzi, a o to po ile dolary” (skąd to cytat, a?).

 4. Ha, ha, ha, Skandynawia najszczęśliwsza! Pół roku zimy, nocy, depresja, zimno i alkoholizm! Nie wspomnę o ubogacaczach. Plus nuda. I taka np Rwanda w końcówce. Kto nic o świecie nie wie ten się nabierze. Ale, zaraz, czy mnie wzrok nie myli? Toż to za tym stoi prof. Sachs! Ten Sachs od planu Balcerowicza, kolega Sorosa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here