TVP planuje kolejny serial historyczny. Cena jednego odcinka zawrotna

Jesienią odbędzie się premiera najnowszej produkcji TVP pod tytułem „Drogi wolności”. Według portalu Wirtualnemedia.pl koszt produkcji jednego odcinka może sięgnąć nawet 2 milionów złotych.

„Drogi wolności” to najnowszy serial historyczny Telewizji Polskiej, który powstaje specjalnie z myślą o 100-leciu odzyskania niepodległości. Będzie on skupiał się na perypetiach rodziny Biernackich, a konkretnie na historii trzech sióstr, które zakładają w Krakowie  tygodnik „Iskra”, którego premiera przypada dokładnie na 11 listopada, 1918 roku.

Ruszyły już zdjęcia. Na temat najnowszej produkcji wypowiedział się sam prezes TVP, Jacek Kurski.

To jest chyba największa produkcja ostatnich lat w telewizji publicznej. Olbrzymia dbałość o szczegóły, o detale, fantastyczna obsada aktorska. Saga pokazująca losy trzech sióstr, osadzona w krakowskim środowisku. Mnóstwo konfliktów politycznych i międzyludzkich, olbrzymi rozmach. Epicka opowieść godna telewizji publicznej na niedzielny wieczór w 100-lecie odzyskania niepodległości – mówił.

Serial pretenduje do najdroższego w historii Telewizji Polskiej. Kurski ujawnił, iż koszt jednego odcinka przekroczy milion złotych.

Jeden odcinek kosztuje powyżej miliona, ale te pieniądze widać na planie i będzie je widać w serialu. Dobre kino nie może być tanie – zaznaczył.

Zdjęcia kręcone będą nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach. W obsadzie pojawią się m.in. Anna Polony, Izabela Kuna czy Michalina Olszańska.

Czytaj też: Nieoficjalnie: kanclerz Niemiec Angela Merkel w poniedziałek z wizytą w Warszawie

Reklama / Advertisement

4 KOMENTARZE

  1. „Pokołosie” trudno nazwać filmem to raczej stan umysłu reżyserki wyrażony w formie agitki na poziomie kronik filmowych z czasów stalinowskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here