Prognoza pogody. Przedwiośnie przechodzące w zimę

Reklama / Advertisement

W czwartek na północy Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z postępującymi z północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a w rejonach podgórskich śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 0 st., 4 st. na północy, około 5 st. w centrum, do 9 st. miejscami na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, wieczorem w porywach do 55 km/h, północno wschodni i wschodni.

Czytaj też: „Rosjanie mogą użyć broni chemicznej w Nowym Jorku i innych miastach.” Biały Dom wydał oświadczenie w sprawie ataku w Wielkiej Brytanii

W nocy w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. W południowej połowie Polski zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st., -5 st. na północnym wschodzie, około -1 st. w centrum, do 1 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj też: Oto najszczęśliwsze państwa świata. Na którym miejscu jest Polska? [RANKING]

W piątek w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. W południowej połowie Polski zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na krańcach południowo-wschodnich przechodzące w deszcz. W górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Na Śląsku i Kielecczyźnie miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. na północnym wschodzie, około 2 st. w centrum, do 4 st. na zachodzie i południu. Na krańcach południowych nieco cieplej, do 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. (PAP)

Reklama / Advertisement