Akcja amerykańskiej Polonii. Ciężarówka z napisem GERMAN DEATH CAMPS wyrusza w trasę przez USA [VIDEO]

Ciężarówka z napisem German Death Camps fot youtube
Reklama / Advertisement

Akcja polskich patriotów protestujących przeciw zniesławianiu Polski i Polaków i przedstawiania nas jako sprawców zbrodni wojennych w czasie II WŚ przeniosła się do USA.

Polonia z Chicago, największego miasta Polaków po Warszawie, przygotowała ciężarówkę z grafiką „German Death Camps”. To akcja na wzór polskiego busa, który z billboardem z takim samym napisem jechał przez kilka państw Europy Zachodniej do Niemiec.

Czytaj też: Organizatorzy akcji „German Death Camps” chcą wyruszyć w trasę z mobilnym muzeum. „Akcja ma pokazać czyje naprawdę były obozy zagłady”

Kampania, którą przygotowała Polonia z Chicago ma na celu edukację historyczną w USA.

Czytaj też: Akcja #GermanDeathCamps dotrze do USA. Trwa już zbiórka na historyczne dokształcanie Amerykanów

Profil germandeathcamps.us napisał: „Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie prawdy historycznej wśród społeczności Stanów Zjednoczonych. Jest to zarazem jeden z wielu projektów broniących dobrego imienia Polski i Polaków, który przyczyni się do utrwalania w świadomości odbiorców fundamentalnej prawdy, opartej na faktach, iż to Polacy byli ofiarą, a katem Niemcy”

Czytaj też: Poznajcie debila z New York Times. „Nie byłoby holocaustu, gdyby Polacy chodzili do żydowskich sklepów i lekarzy”. Takie głąby opisują świat

Kampania ma również inny cel.

„Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała precyzyjna i skoordynowana operacja, której celem było metodyczne niwelowanie i relatywizowanie ciążącej na Niemcach odpowiedzialności za zbrodnie podczas II wojny światowej. Jednocześnie akcja dezinformacyjna służyła temu, aby obarczać winą za zbrodnie i Holokaust inne narody, a zwłaszcza Polskę, której terytorium okupowane przez Niemców było głównym obszarem eksterminacji Polaków, Żydów i ofiar wielu innych narodowości w niemieckich obozach śmierci” dodając „Wychodzimy oszczerstwom naprzeciw. Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy – architekci oraz sprawcy polskiego i żydowskiego Holokaustu – byli myleni z ofiarami. DO NOT CONFUSE THE MURDERER WITH THE VICTIM”


Standardowa licencja YouTube

Czytaj też: Rada obwodu lwowskiego żąda zakazu wjazdu na Ukrainę dla sekretarza stanu w kancelarii prezydenta RP

Reklama / Advertisement