PROGNOZA POGODY. Wiosna na wybrzeżu, lato w centrum i na południu

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na północy i w obszarach podgórskich do 25 st. lokalnie na południu. Najchłodniej nad samym morzem, od 13 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny, w Beskidach w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 90 km/h, południowy.

W nocy na wschodnim wybrzeżu i północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz początkowo lokalne burze. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. na północy do 11 st. na południu, chłodniej na wybrzeżu wschodnim, od 4 do 6 st. Wiatr na ogół słaby, tylko w czasie burz silniejszy, porywisty, z kierunków południowych i wschodnich.

Czytaj też: To nie straż – to policja pożarna w akcji! Policjanci ugasili ogień armatką wodną [FOTO]

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

We wtorek przeważnie zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju, z wyjątkiem województw północno-wschodnich, przelotne opady deszczu. Miejscami burze, głównie w południowej połowie kraju. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie i terenach podgórskich do 24 st. miejscami na południowym wschodzie, chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na wybrzeżu, od 6 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

Czytaj też: Najnowsze odkrycie naukowców. Mózgi starych osób, są w stanie dorównać tym młodych

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here