Max Kolonko apeluje: „Donaldzie Trump nie uderzaj na Syrię! Nie słuchaj Izraela! Skutki mogą być katastrofalne”

Kolonko_erokraci_Verhofstadt
Źródło:YouTube

„Donald Trump nie uderzaj na Syrię!” – zaapelował na Twitterze do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa polski dziennikarz od lat mieszkający w USA, Mariusz Max Kolonko.

„Prawdziwy przywódca pokazuje swoją broń, ale rzadko pociąga za spust. Izrael chce wciągnąć US w regionalny bałagan. Atak na Syrię będzie niebezpiecznym błędem! #Armageddon #Russia” – pisze dalej polski dziennikarz.

Sytuacja w Syrii w ostatnich dniach bardzo się zaostrzyła. Coraz większe jest ryzyko wybuchu globalnego konfliktu. To teraz obszar, który w mgnieniu oka może zamienić się w arenę starć między największymi mocarstwami świata. Media uspokajają, że zarówno Stany Zjednoczone jak i Rosja mają wszystko pod kontrolą, ale zaznaczają, że istnieje ryzyko błędu, które może zakończyć się konfliktem zbrojnym między Moskwą i Waszyngtonem, a jego skutki byłby „katastrofalne”.

„USA w razie operacji w Syrii nie będą celowo atakować obiektów rosyjskich, jednak starcia Rosji i Ameryki w Syrii nie można całkowicie wykluczyć. Moskwa chce teraz uzyskać od USA współrzędne celów, które mogą być zaatakowane” – pisze czwartkowa prasa rosyjska.

„Strona rosyjska liczy na otrzymanie od USA współrzędnych celów, w które mogą być wymierzone ataki (amerykańskie), aby wykluczyć możliwość strat ze strony rosyjskiej” – podaje „Kommiersant”. Według dziennika sztaby sił zbrojnych Rosji i USA prowadzą rozmowy, rosyjscy wojskowi kontaktują się również z NATO, za pośrednictwem Turcji.

Z powodu tych rozmów, jak zauważa gazeta, Ministerstwo Obrony w Moskwie w środę nie komentowało w ostrzejszy sposób słów prezydenta USA Donalda Trumpa o tym, iż Rosja powinna „przygotować się” na amerykańskie rakiety w Syrii.

Zobacz: Zaskakujące wyniki sondażu wśród wyborców PiS! Duda zmiażdżył Szydło

Źródło: wolnosc24.pl, PAP

4 KOMENTARZE

  1. Trump to bałwan, daje sobą manipulować Żydom. Nikt normalny nie atakuje chemią szpitali, a Asad z pewnością idiotą nie jest, zwłaszcza z Rosjanami za plecami. Prowokacja na 100%.

  2. Portal powinien zmienić nazwę na cenzurowana wolność24 , niektóre linki są blokowane więc poszukajcie rozmowy na CW24tv odcinek 302 ok. 10 min. mówi Syryjczyk dr Dr Nabil Al Malazi . Niestety koalicja bandycka w interesie Izraela będzie zabijała cywilów, żeby dobrać się do syryjskich zasobów ropy i gazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here