Polska i Polacy pomagali w nazistowskiej eksterminacji – prezydent Izraela zrobił to, po co przyjechał

Artykuł na portalu timesofisrael.com/foto: Artykuł na portalu timesofisrael.com
Reklama / Advertisement

Polacy brali czynny udział w Holokauście, w naszym kraju wzbiera fala antysemityzmu, nasze prawo zakłamuje historię – to zdaniem „The Times of Israel” główne idee, jakie przekazał stronie polskiej prezydent Izraela. Polityk w czasie swojej wizyty nie krył się z tezami, które wskazują nasz kraj, jako jednego z winowajców Zagłady.

„The Times of Israel” w bardzo wymowny i sugestywny sposób podsumował wizytę prezydenta Reuvena Rivlina w Polsce. Zdaniem izraelskiego portalu przekaz, jaki zaprezentowała głowa państwa, podkreśla dotychczasową politykę Tel Awiwu.

Izraelski portal przytoczył wprawdzie słowa Rivlina, który wspominał o Polakach, jako ofiarach wojny i nazizmu. Wyeksponowano jednak te fragmenty, które jednoznacznie wskazują na polski udział w Holocauście.

ZOBACZ: Nieoczekiwany skutek zakazu handlu w niedzielę. Lidl bije się z Biedronką. I w sobotę… spadają ceny

Wygląda na to, że nie mylił się Rafał Ziemkiewicz, który jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości napisał, że prezydent Izraela przyjedzie do Polski, z kolejnymi żądaniami, a jego wizyta będzie służyć wyłącznie podkręceniu, słabnącej ostatnio, antypolskiej nagonki.

Wizytę, podczas której polskie władze, na czele z Andrzejem Dudą okazały się wyjątkowo uległe, można niestety uznać za kolejny już sukces żydowskiej dyplomacji, która sukcesywnie dąży do skłonienia Warszawy do zmiany przyjętych praw.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: „Adrian klękaj!” – postulują internauci. Pełna uniżoności postawa Andrzeja Dudy wobec aroganta z Izraela szokuje [VIDEO]

Nie chodzi wyłącznie o nowelizację ustawy o IPN, ale również i przede wszystkim kwestie majątkowo, które, jak się wydaje znacznie bardziej leżą Żydom na sercu.

Źródło: timesofisrael.com/wolnosc24.pl

Reklama / Advertisement