Zapachniało buntem przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tadeusz Cymański, jeden z liderów PiS otwarcie skrytykował pomysł prezesa Kaczyńskiego

Tadeusz Cymański. / fot. PAP/Leszek Szymañski

Narasta bunt w PiS przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Polityka wszechmocnego do niedawna prezesa niespodziewanie stała się obiektem ataku jednego z liderów.

Tadeusz Cymański nie jest szeregowym posłem PiS. To wiceprzewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio jednak jawnie skrytykował decyzję prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego ządającego obniżenie uposażeń m.in. dla posłów.

Czytaj też: Polityk PO się doigrał? Jest wniosek o uchylenie immunitetu Sławomira Neumanna. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z NFZ

Cymański powiedział w Radiu Zet: „Decyzja w sprawie obniżenia poselskich uposażeń nie budzi entuzjazmu. Jestem wściekły, mi się to nie podoba i nie tylko mnie. To konsekwencja błędów naszych, błędów również PO i jej akcji billboardowej”.

Czytaj też: Ale ściema! Czaputowicz: Polska przyjęła 2,7 tys. islamskich migrantów. Internauci i posłowie PiS-u tych słów mu nie wybaczą. „Okłamujemy wyborców! Przez Pana przegramy wybory!”

Kaczyński na początku kwietnia poinformował, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać „wprowadzone nowe limity obniżające” wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

To jednak nie oznacza, że poseł Cymański zagłosuje przeciwko tej ustawie. Warto zwrócić uwagę, że Cymański dał do zrozumienia, że znaczna część pisowskiego establishmentu jest przeciwko decyzji prezesa. Czyżby w PiS zaczynał się „pełzający bunt” przeciwko nieśmiertelnemu prezesowi?

Źródło: TVP Info

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here