Śledztwo Bosaka. Jak były poseł rozkminił PR-owe ściemy i przekłamania dwóch prezydentów

Krzysztof Bosak. Fot. facebook.com
Krzysztof Bosak. Fot. facebook.com

Prezydent Izraela mówi jedno. Prezydent Polski drugie. Jednak polscy dziennikarze w większości nabrali wody w usta wobec skandalu w Oświęcimiu. Czołowe tytuły po prostu zadymę przemilczały. Dziennikarzy postanowił wyręczyć były poseł a obecnie działacz Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. I odrobił lekcję za żurnalistów.

Gdy prezydent Duda został zapytany o skandaliczne i szokujące uwagi, jakoby Polska i Polacy mieli być wspólnikami Adolfa Hitlera w dziele mordowania Żydów, jakie miały paść z ust prezydenta Riwlina, ten stanowczo zaprzeczył jakoby słowa te kiedykolwiek padły. Stanowisko to było co najmniej zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, iż słowa te były szeroko cytowane przez wszystkie dzienniki w Izraelu.

Sprawę bacznie obserwował Wiceszef Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak i podzielił się informacjami dotyczącymi tej zawiłej sprawy na Twitterze.

Jak się okazuje, wypowiedzi Riwlina, które cytowała prasa w Izraelu, rozesłało samo izraelskie MSZ, które nie zdementowało, w przeciwieństwie do prezydenta Dudy donosów o jego gorzkich słowach. To, że rzeczywiście one padły potwierdził również dziennikarz stacji i24, który rozmawiał z rzeczniczką prezydenta Izraela. Nie wystosowano żadnych przeprosin ani nawet lakonicznego sprostowania tylko potwierdzono doniesienia izraelskich gazet. Mimo zapewnień rozmaitej maści polskich dyplomatów, którzy starali się zatuszować skandal żadne dementi nie zostało wystosowane. Polskiej dyplomacji udało się jedynie wynegocjować usuniecie komunikatu ze strony izraelskiego MSZ o spotkaniu w Krakowie.

Bosak nie szczędził krytyki polskiej dyplomacji a także samemu prezydentowi za świadome wprowadzanie polskiej opinii publicznej w błąd oraz brak zdecydowanej reakcji na poważne, dyplomatyczne zgrzyty w relacjach z Izraelem – jakiej oczekuje się od głowy państwa.

Czytaj też: Łukasz Warzecha masakruje PiS. To racjonalna krytyka czy… zwykły hejt?

Czytaj też: To już oficjalne. Prezydent Izraela obrażał Polaków. Duda niedosłyszał, nie zrozumiał albo… skłamał

8 KOMENTARZE

  1. I cała nadzieja w tego typu ludziach, jak p.Bosak, inteligentny i wywazony w wypowiedziach, mam nadzieję, że do wyborów zorganizują wspólny front propolski, a post magdalenkowy wytną w pień.

  2. co ciekawe w czasie wizyty delegacji z Izraela i marszu Zywych nie było nad Polską żadnego samolotu CHEMITRAILS -smugi na niebie- nie chcieli truć swoich.

  3. Czegoś nie rozumiem. Odbyło sie spotkanie dwóch prezydentów i nikt tego nie nagrał/relacjonował, nie ma stenogramów? Odtworzyć, przetłumaczyć i będzie wiadomo kto co powiedział i nie powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here