To już oficjalne. Prezydent Izraela obrażał Polaków. Duda nie dosłyszał, nie zrozumiał albo… skłamał

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Reuven Riwlin/ PAP: Andrzej Grygiel
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Reuven Riwlin/ PAP: Andrzej Grygiel

Krzysztof Bosak, opublikował na swoim koncie na Twitterze oficjalny komunikat MSZ Izraela, na który powoływały się czołowe izraelskie media. Jego treść nie pozostawia wątpliwości. Prezydent Izraela dopuścił się oskarżeń pod adresem „Polski i Polaków” o współudział w Holokauście przy okazji krytyki nowej ustawy o IPN. Ludzie prezydenta Dudy zaprzeczają. Kto mówi prawdę?

Izraelski dziennikarz telewizji i24, Owen Alterman, poinformował w piątek, iż otrzymał potwierdzenie od samej rzeczniczki prezydenta Izraela, że słowa Rivlina o odpowiedzialności Polski i Polaków za Holokaust rzeczywiście padły w Oświęcimiu w obecności prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Właśnie skontaktowałem się z rezydencją prezydenta. Rzeczniczka wskazała, że cytat jest dokładny i został wypowiedziany podczas spotkania – napisał Alterman. Tego samego dnia szef gabinetu prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski stanowczo temu zaprzeczył. W opinii Szczerskiego, mogło chodzić o celowe sprawdzenie, jak Polska zareaguje na to w kontekście nowej ustawy o IPN.

Czytaj też:

W sobotę, Krzysztof Bosak, który od początku wykazywał zainteresowanie sprawą kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta Riwlina, opublikował na Twitterze komunikat MSZ Izraela. Jego treść potwierdza, że prezydent Izraela rzeczywiście oskarżył Polskę o współudział w Holokauście. Słowa Riwlina, które cytowały największe tytuły w izraelskiej prasie, padły w trakcie jego spotkania roboczego z Andrzejem Dudą w czwartek rano w Krakowie.

Z komunikatu wynika jasno, że słowa cytowane przez „Times of Israel” padły w trakcie spotkania prezydentów rano w Krakowie – pisze Bosak i dodaje, że prezydent Duda wprowadził Polaków w błąd zapewniając, że słowa te nigdy nie padły.

Czytaj też: Rafalala poszalała. Zmiennopłciowy osobnik chwali się, że zelżył dziecko i napadł na nie [VIDEO]

4 KOMENTARZE

 1. Cyt,: „Gazeta Warszawska przygotuje zawiadomienie do prokuratury. Zawiadomienie nie może być jednak zawężone jedynie do osoby Rivlina.
  Na Bałkanach jest takie powiedzenie: „ ..to mniej ważne, kto ukradł i zjadł ser, ważne jest to, kto na to pozwolił…”.
  Duda na to wszystko pozwolił, a nawet sprowokował. Andrzej Duda to żydowski przestępca, który musi być ścigany!
  W prokuraturze nie będzie na niego kija!? …. Będzie sąd polowy.Czas gniewu nadchodzi!”.
  Potwierdzam : czas gniewu nadchodzi!

  • A taki dobrze wychowany i katolickiej rodziny ten pachoł żydowski z Krakowa…Rodzina Dudów to taka porządna rodzina…matka i ojciec profesory na AGH…w kościele co niedziele a syn zdrajca Narodu Polskiego.

 2. Trzeba skończyć z tymi żydowskimi wycieczkami turystycznymi do Oświęcimia, bo żydzi byli likwidowani w Brzezince , a tego obozu już nie ma.
  Dopóki nie zaczną uczyć swojej młodzieży prawdziwej historii, nie dawać wiz i won.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here