Kilkadziesiąt tysięcy bojowników ISIS zmierza do Europy. Są wyjątkowo niebezpieczni!

Bojownicy Państwo Islamskiego masowo wracają z Iraku i Syrii do swoich krajów. Szacuje się, że było ich 30-40 tys. ze 120 państw, najwięcej pochodzi z byłych republik radzieckich, drugą grupę pod względem liczebności stanowią bojownicy z krajów Bliskiego Wschodu, a trzecią z Europy Zachodniej. Wśród nich są kobiety, mężczyźni i dzieci.

„Z 3 tys. 417 bojowników ISIS przybyłych z terenów b. ZSRR, jest 150 niepełnoletnich. Wśród 900 sympatyków Państwa Islamskiego pochodzących z Niemiec znajduje się 56 dzieci. Około 10 procent 300 Kosowian, walczących w szeregach ISIS w Iraku i Syrii, to osoby niepełnoletnie” – podaje o2.pl.

Wśród młodych ludzi, którzy teraz wracają do Europy są tacy, którzy przeszli szkolenie wojskowe i zostali zindoktrynowani przez Państwo Islamskie.

Każde działanie ekstremalne raczej nie przyniesie takich skutków, jakich byśmy sobie życzyli. Pomysł wsadzenia do więzienia każdego powracającego do kraju bojownika ISIS nie zda się na nic w państwach, w których takich przypadków są setki – stwierdził kierownik wydziału w Departamencie ONZ ds. Zwalczania Terroryzmu David Scharia.

Środowisko więzienne stałoby się wtedy prawdopodobnie środowiskiem idealnym do dalszego radykalizowania.

Z drugiej strony nierozsądne byłoby także ogłoszenie powszechnej amnestii dla wszystkich bojowników, którzy zdecydowali się na powrót do domu – dodał Scharia.

Rezolucja ONZ postuluje za przeprowadzeniem indywidualnego postępowania w każdym przypadku w celu wyjaśnienia roli jaką pełnił w ISIS i oceny zagrożenia… Według wytycznych należy ocenić możliwość resocjalizacji i integracji w społeczeństwie.

Zobacz: Kibic wbiegł na boisko i usiłował poderżnąć piłkarzowi gardło! Trafił kilka centymetrów za wysoko [FOTO]

Źródło: o2.pl

4 KOMENTARZE

  1. Czyli w praktyce trzy czwarte dżihadystów będzie na wolności. To wkrótce bardzo krwawe zamachy w Europie Zachodniej będą miały miejsce codziennie. Na coś takiego się zanosi. Zamiast w ogóle nie wpuszczać zbrodniarzy do Europy, jakieś głupie dywagacje ilu ich przymknąć, a ilu pozostawić na swobodzie. To będzie mieć tragiczne skutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here