Świat na krawędzi wojny. Izrael przygotowuje się na atak ze strony Iranu i szykuje bombową odpowiedź

Generał Amir Ali Hadżizadeh, jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej na tle rakiety balistycznej. Foto: wikimedia
Generał Amir Ali Hadżizadeh, jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej na tle rakiety balistycznej. Foto: wikimedia

Izraelskie Siły Zbrojne są w podwyższonym stanie gotowości w oczekiwaniu na atak ze strony Iranu. Reżim ajatollahów może dopuścić się zbrojnej interwencji w 70 rocznicę niepodległości Izraela, przypuszczalnie za pośrednictwem swoich szyickich przybudówek.

Atak miałby być rewanżem za bombardowanie przez Izrael irańskiej bazy T-4 w syryjskiej prowincji Homs. Z tego miejsca przypuszczono dwa miesiące wcześniej atak dronów na Izrael. Cahalowi (Izraelskie Siły Zbrojne) udało się strącić je nad Wzgórzami Golan.

Izrael twierdzi, że baza T-4 należy do Irańczyków. Wywiad miał poformować, że w izraelskim ataku zginęło 7 strażników rewolucji w tym podpułkownik odpowiedzialny za ataki dronowe.

Zobacz też: Podwodna wojna wokół Syrii. Rosjanie wykluczyli z sobotniego ataku brytyjską łódź podowdną

Izrael szykuje się nie tylko na odparcie irańskich ataków, ale też na zbombardowanie kolejnych perskich celów w Syrii. Te miałyby być przeprowadzane w pełnej współpracy z Pentagonem.

Według niektórych ekspertów również amerykański atak na siły Assada był tylko przymiarką do akcji wymierzonej w Teheran.

Zobacz też: Świat na krawędzi wojny. Rosyjska flota desantowa w drodze do Syrii. „Wdrażany jest opracowany scenariusz”

Źródło: telawiwonline.com

6 KOMENTARZE

  1. Czy pisarczyk to debil? Nie odróżnia agresora od defensora.
    A o tej „krawędzi wojny” to czytam na tym miernym portaliku od kilku miesięcy. Najpierw Kim i Trump, potem inni. Pizdnijcie się w te zakłamane qrewskie łby. Bo gdy pojawi się faktyczne zagrożenie wojną, to na pewno nikt nie uwierzy takiemu żałosnemu portalikowi. Sommer szybko sprowadził poziom portalu poniżej dna.

  2. Ponieważ komentarz z linkiem do rozmowy T.Grygucia na YT kanał „polskie sprawy” z 15.04 nie wkleja się więc poszukajcie sami, Gryguć mówi o wizycie całej wierchuszki Izraela na Marszu Żywych łącznie z szefami wywiadu i kontrwywiadu, a tu niby wojna za pasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here