[TYLKO U NAS!] „To Kościół Katolicki zrodził koronę Polską. A zatem i naród Polski!” Grzegorz Braun o szkodliwości protestantyzmu i zaletach katolicyzmu [VIDEO]

Grzegorz Braun/ YouTube : Wolność24
Grzegorz Braun/ YouTube : Wolność24

Na targach Książki Katolickiej w Warszawie zapytalismy popularnego publicystę i reżysera Grzegorza Brauna o szkodliwość protestantyzmu i zalety bycia katolikiem. Nagranie z tego wywiadu tylko u nas.

Na pytanie naszego redaktora Jana Bodakowskiego: Dlaczego dobrze, że jesteśmy katolickim krajem i dlaczego byłoby niebezpiecznie gdybyśmy stali się krajem protestanckim ? Grzegorz Braun odpowiedział:

-„To jest oczywista, oczywistość ale jak widać nigdy dosyć przypominania, że to Kościół Katolicki zrodził koronę Polską. A zatem i naród Polski. Taki jaki jest, jaki jeszcze tam się trzyma, gdzieś tam się tuła jeszcze szereg zasad cywilizacyjnych w Polskim narodzie.”

Czytaj też: Dla niektórych to wielki problem, dla innych złoty interes. Chytra polityk CDU zarobi na imigrantach miliony euro

-„Choć są one mocno podkopane, mocno zaniedbane. Ale gdzieś tam jeszcze świadomość czy podświadomość narodowa nosi ten charyzmat i stygmat katolicki.” – powiedział Grzegorz Braun.

„Dzięki temu jesteśmy narodem cywilizowanym, dzięki temu nie jesteśmy plemienną bandą, która stosuje prawo silniejszego. Nie jesteśmy hordą, która uzależnia zasady od tego czy rozpoznaje w obcym swojego czy nieswojego. Współplemieńca czy nie współplemieńca. Inne cywilizacje, jak to Konieczny definiował, nazywał cywilizacjami. – dodał publicysta.

-„My dzisiaj zawłaszcza po doświadczeniach drugiej połowy XX i XXI wieku możemy darować sobie te grzeczności. Możemy mówić o tym, że jest cywilizacja katolicka i jest szereg anty-cywilizacji. Otóż Polska istnieje o tyle o ile trzyma się jeszcze tych zasad cywilizacyjnych.”

-„Jakie są to zasady? To są zasady w których wiara, rodzinna i własność są relatywnie najbardziej bezpieczne. Nie są bezpieczne w innych strefach antycywilizacyjnych. No i właśnie cóż protestantyzm jest jednym ze szczególnie tragicznych przypadków odejścia od tych zasad.” – stwierdził Grzegorz Braun.

Reszta wywiadu poniżej na nagraniu.

Przeczytaj też: Ponad 100 miliardów na socjalizm i jego pomniki w wykonaniu PiS-u. Przedsiębiorcy dostaną za to 0,6 mld ulgi!

Nczas.com/ YouTube

9 KOMENTARZE

  1. Hehe, agent Watykanu, będzie wierutnie kłamał, kto zabił Chrobrego, kto wspierał Krzyżaków, kto namówił Sobieskiego na wojnę z Turkami, kto wspierał Zaborców.Watykan jest zagrożeniem takim samym jak Koszer Nostra oraz Ateiści. Genetyka, archeologia oraz lingwistyka rozjedza kłamstwa pustynnej zarazy

      • Krzysztof jestem Polakiem, rodzice byli katolikami i ich szanuje, a za co mam szanować Watykan? BRAUN SIĘ PRUJE DO PROTESTANTÓW, jak typowy Watykański farmazon

  2. zeby zrozumiec, dlaczego Polacy nie wracaja do Ojczyzny od przebrzydlych protestantow, nalezy zaczac od M. Webera „Etyka protestancka a duch kapitalizmu”. Ksiazka ma juz ponad sto lat a chyba caly czs aktualna…

    Moja definicja protestanta brzmi: To katolik, ktory dostal Biblie do reki, przeczytal i zaczal zyc wg wskazac Nowego Testamentu.

    • Nie jestem obeznany w tych kwestiach, ale jest widoczne, że poziom zycia w krajach protestanckich jest wyższy niż w katolickich. Z wyjątkami oczywiście! Lichtenstein, Szwajcaria… Ale ogólnie jest własnie tak, że bogatsi sa protestanci. Musi być jakas tego przyczyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here