Zaskakująca koalicja. Partia Wolność wystartuje wspólnie z PO i SLD

wolnosc po sld

W najbliższych wyborach samorządowych w Siedlcach partia Wolność wystartuje w koalicji z Platformą Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Miasto oraz podległe jemu podmioty są zarządzane tragicznie, nepotyzm sięga tu szeroko i głębiej, niż władzuchna do naszych kieszeni rekordowo zadłużając miasto i wypłacając sobie niezasłużone kilkudziesięciotysięczne nagrody – pisze Paweł Wyrzykowski z siedleckiej Wolności.

Partia Wolność, Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej zawiązały koalicję „Lepsze Siedlce”. Sprawa wzbudziła ogromne kontrowersje ze względu na duże różnice między ugrupowaniami. Jak przekonują przedstawiciele koalicji, łączy ich przede wszystkim krytyczna ocena rządów PiS w mieście. Jednocześnie zachęcono inne ugrupowania i stowarzyszenia do współpracy.

Podczas ogłoszenia koalicji, podpisano także deklarację, z której możemy dowiedzieć się, jakie cele są stawiane przed pójściem do wyborów. Po pierwsze sygnatariusze sprzeciwiają się ogromnemu zadłużeniu miasta, wyludnianiu w ogromnym tempie. Jako jeden ze swoich celów stawiają sobie zachęcenie inwestorów do przybycia do Siedlec.

Czytaj także: Sommer: Zapraszam na IV Konferencję Prawicy Wolnościowej. Najnowszy wstępniak

Innym tematem poruszanym w deklaracji jest smog – w tym przypadku koalicja chce przyznać ulgi mieszkańcom, którzy będą zmienić formę ogrzewania. Koalicja chce także bardziej efektywnie…wykorzystywać unijne środki, gdyż „przed nami kilka ostatnich lat szczodrego wsparcia ze strony Unii Europejskiej”. W deklaracji dodano też: „nie będziemy oszczędzać na ludziach”, czyżby miało oznaczać to zwiększanie rozdawnictwa socjalnego?

Pewne nieoszczędzanie już zadeklarowano w „zarysie programu” koalicji, chodzi o: wprowadzenie „darmowej” komunikacji miejskiej, która będzie w całości finansowana z budżetu, a także budowę ścieżek rowerowych przy wszystkich ulicach.

Ponad 90 proc. uchwał podejmowanych przez radę miasta trzeba rozpatrywać pod kątem mieszkańców, ekonomii i użyteczności. Między nami nie ma w tych kwestiach wrogości, możemy się spierać przy pojedynczych tematach – uważa Krzysztof Chaberski z PO.

Doszliśmy do wniosku, że bardzo wiele nas łączy, a przede wszystkim łączy nas to, że mamy pomysły na Siedlce. (…) Miał zostać rozwiązany problem korków, miał być darmowy Internet i wiele innych rzeczy – mówi Maciej Drabio z SLD, niejako zapowiadając, co chciałby zrealizować.

Nam, wolnościowcom, zależy przede wszystkim na tym, żeby oddłużyć miasto. To jest nasza przyszłość, to obciążenie, które spada na wszystkich i plaga obecnych samorządów – tłumaczy swoją decyzję Paweł Wyrzykowski z Wolności.

Warto przeczytać: [TYLKO U NAS] Wyrzykowski (Wolność): Najgorsze, że pomysły Morawieckiego są realizowane. Rządy PiS to nie „dobra zmiana”, a „dobra zamiana” [NASZ WYWIAD]

Źródło: tygodniksiedlecki.pl/wolnosc24.pl

12 KOMENTARZE

 1. I to jest niestety obciach roku. I to nawet nie chodzi o to z kim ida do wyborow ale JAKI PROGRAM prezentuja! „Darmowy” Internet i „darmowe” autobusy!? WTF!? Wstyd. Oby Korwin cos z tym zrobil. Najlepiej wywalil tych zdrajcow idei.

  • Rozumiem, że na poziomie gmin nie ma wielkiej polityki, ludzie się znają a w koalicję można wejść z każdym, tylko, że jak oni chcą takim programem oddłużać samorządy? To tylko oni wiedzą, bo albo ten program to ściema, albo Wyrzykowski nie wie co robi.

  • Chyba, że się mylę, bo przepisy mówią, że środki unijne muszą być jakoś spożytkowane, więc zamierzają je wydać, a z podatków spłacać zadłużenie którego narobiły PiSuary.

  • Czyli to drugie – myliłem się. Jest to jednak bardzo sensowne posunięcie – przede wszystkim pragmatyczne:
   facebook.com/story.php?story_fbid=1231096367021402&id=366097316854649&ref=m_notif&notif_t=feed_comment_reply

 2. PełOwskie jełopy rządziły przez 8 lat i co zrobili dla Polski i Polaków? Teraz się obudzili? No tak!Za długo są oderwani od koryta i to jedyny powód,a nie dobro Polski!

 3. Filozoficzne podstawy liberalizmu i socjalizmu są faktycznie takie same. Po prostu, pojednanie po latach. Przynajmniej w Polsce.Choć nie podejrzewam tych matołów o znajomość filozofii. Chodzi po prostu o dostęp do koryta. I tych gamoni, historia niczego nie nauczyła. Korwinowcy już nie pamiętają jak ich Platforma wydymała? A startowali z nia w koalicji w wyborach parlamentarnych? Mieli zajmować miejsca na liście nr 10

 4. To już parodia – Wolność chce oddłużyć miasto, dlatego też… wspiera całkowicie publiczną komunikację oraz budowę ścieżek rowerowych.A to wszystko po to by…zahamować wyludnianie miasta. Czy to Pryma Aprils czy pan Wyrzykowski jest niespełna rozumu na prawdę?

  • A jednak myliłem się i Ty również:
   facebook.com/story.php?story_fbid=1231096367021402&id=366097316854649&ref=m_notif&notif_t=feed_comment_reply

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here