Chiny są przeciwko używaniu siły w Syrii

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua CHunying

„My niezmiennie jesteśmy przeciwni używaniu siły w międzynarodowych relacjach i szanujemy suwerenność, niezawisłość i terytorialną integrację wszystkich państw” – oświadczyła rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying na swojej internetowej stronie.

Pani Hua oświadczyła, że jednostronna wojskowa akcja omijająca Radę Bezpieczeństwa ONZ „skomplikuje rezolucję w sprawie Syrii”.

Czytaj też: Jest komentarz Putina po bombardowaniu Syrii przez USA. Prezydent Rosji nie przebiera w słowach

Chiny wierzą, że polityczne rozwiązanie jest jedynym realistycznym wyjściem w syryjskiej sprawie” – dodała rzeczniczka.

Czytaj też: Świat na krawędzi wojny. Kłęby dymu i eksplozje w Damaszku. Atak USA na nagraniach świadków [VIDEO]

Chiny naciskają na wszystkie zainteresowane strony w celu powrotu do ram międzynarodowego prawa i rozwiązania spraw przez dialog i konsultacje.

Pekin wielokrotnie powtarzał tezę o politycznym rozwiązaniu syryjskiego kryzysu, ale też wielokrotnie stawiał weto w Radzie Bezpieczeństwa, w tym sprawie prowadzenia śledztw dotyczących zbrodni wojennych w tym kraju.

Źródło: Channel Newasia

2 KOMENTARZE

  1. Wojna jest ideologicznym narzędziem zdziczałego patologicznego lewactwa antagonizującego konflikty międzyludzkie, natomiast gwarantem spokoju i wolności jest wyłącznie wolnorynkowa współpraca i wymiana handlowa pomiędzy narodami składającymi się z milionów producentów i konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here