Koniec eldorado. Polska kopalnia kryptowalut w kłopotach. Klienci nie otrzymują pieniędzy

bitcoin_wolnosc24pl.jpg
bitcoin_wolnosc24pl.jpg

Polskie Górnictwo Cyfrowe ma poważne kłopoty. W należącej do niej kopalni kryptowalut znikają komputery, będące własnością inwestorów. Klienci nie dostają pieniędzy.

Początkowo wszystko szlo dobrze w warszawskiej kopalni kryptowalut należącej do PGC. Klienci inwestowali pieniądze, spółka kompletowała za nie serwerownię, a później dzieliła się zyskiem z wykonanych krytpowalut.

Czytaj też: Nawet 9 milionów podatku od 15 tysięcy złotych! Morawiecki kładzie łapy na kryptowalutach

Teraz jednak pieniądze przestały wpływać. Jeden ze zdenerwowanych inwestorów zażądał zwrotu komputera. Niestety klient nie doczekał zwrotu sprzętu. W takiej sytuacji jak on jest kilkuset innych klientów.

Czytaj też: Morawiecki zapowiedział walkę z kryptowalutami. Powołano specjalny zespół

Zamiast tego maszyny są odcięte od prądu, a w firmie pojawiła się policja.

Spółka zawiadomiła już prokuraturę o możliwości popełniania przestępstwa przez jednego ze wspólników, Dominika Hunderta. Miało dochodzić do fikcyjnego zawierania umów sprzedaży komputerów, a potem ich fikcyjnego dzierżawienia.

– Chcieliśmy uprzedzić klientów Dominika Hunderta o tym, że zamierza odebrać sprzęt, który uprzednio nam powierzył – powiedział gazecie prezes PGC Marcin Kolos. Spółka odcięła się od dotychczasowego wspólnika.

Źródło: Puls Biznesu, Money.pl

4 KOMENTARZE

  1. Kopanie kryptowalut jest już coraz trudniejsze i nieopłacalne z powodu kosztów zużycia energii. Kgoś chyba przestraszyła interpretacja komuchów z Ministerstwa Finansów i zwinął interes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here