Najnowszy sondaż. PiS ratuje spadające notowania, partia WOLNOŚĆ Korwin-Mikkego coraz bliżej Sejmu

Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke. / Dostawca: PAP
Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke. / Dostawca: PAP

Najnowszy Sondaż. Prawo i Sprawiedliwość dalej zdecydowanie wygrywa z pozostałymi partiami politycznymi, wynika z sondażu IPSOS dla portalu OKO.press. Partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego coraz bliżej Sejmu.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnim czasie notował wpadkę za wpadką. Jednak jak pokazują wyniki ostatnich sondaży spadające poparcie dla partii Kaczyńskiego wyhamowało. Przykładem może być sondaż IPSOS dla OKO.press, przeprowadzony 13 kwietnia.

Czytaj też: Wokalista Bayer Full wyznaje, że był molestowany w dzieciństwie. „To byli bliźniacy, osoby publiczne. Mały chłopiec pamięta takie rzeczy do końca życia”

Według niego Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39 proc. poparcia, drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z 21 proc. głosów, a trzecie Kukiz’15 – za 11 proc.

Do Sejmu dostałby się jeszcze: Nowoczesna – 7 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc.

W kolejnym sondażu partia WOLNOŚĆ tuż przy granicy progu wyborczego. Na partię Korwin-Mikkego chce oddać głos 4 proc. wyborców.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe głos oddałoby także 4 proc. respondentów. Listę partii zamyka Razem – 2 proc.

6 proc. respondentów wybrało inną partię albo nie było w stanie podjąć decyzji.

W drugiej odsłonie sondażu OKO press postanowiło sprawdzić, jak w starciu z partią Jarosława Kaczyńskiego poradziłyby sobie koalicje. Okazuje się, że taki krok mógłby się udać.

Z badania wynika, że PiS mógłby wówczas liczyć na 34 proc., drugie miejsce z wynikiem 27 proc. zajęła koalicja PO + Nowoczesna + PSL.

Na kolejnym miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica + ruchy i organizacje obywatelskie – 14 proc. Kukiz’15 otrzymał 12 proc., Wolność – 5 proc., a Razem – 2 proc. Pozostałe 6 proc. respondentów nie wskazało żadnej z tych partii.

Przeczytaj też: Skandal na największej niemieckiej imprezie muzycznej. Główną nagrodę ECHO 2108 zdobywa raperski album ze wstawkami o holocauście

Nczas.com/ OKO press/ Wprost.pl

4 KOMENTARZE

  1. To tylko preludium do tego co będzie się działo później. Będzie tylko lepiej. Dzień sznura prędzej czy później i tak nadejdzie.

  2. Od dawna wiadomo że PiS jest stworzony przez odłam komunistów z dawnego PZPR dlatego tak łatwo tym lewakom przychodzi socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy podatników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here