Putin szykuje cyber odwet. Zagrożone miliony komputerów i telefonów

Rosyjscy hakerzy. / fot. flickr.com

Cel ataku – infrastruktura krytyczna, sieci elektryczne, system transportowy i wodociągowy. Według ekspertów z Wielkiej Brytanii i USA Moskwa przygotowuje się do olbrzymiego uderzenia. Rosyjscy hakerzy prowadzą działania przygotowawcze i testują systemy zabezpieczeń. W ataku ma im pomóc zainfekowanie komputerów i telefonów obywateli Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej jest to odwet za działania Zachodu w Syrii.

Zdaniem FBI i GCHQ, czyli brytyjskiej służby zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, Putin szykuje się do uderzenia w najważniejsze elementy infrastruktury w Wielkiej Brytanii i USA. We wspólnym oświadczeniu stwierdzono, że eksperci obu państw prowadzą aktualnie testy zabezpieczeń, szukając potencjalnych furtek, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów.

Poinformowano, że Rosjanie chcą do ataku wykorzystać komputery i telefony zwykłych obywateli. Celem jest przejęcie kontroli nad ruchem w sieci i użycie urządzeń podłączonych lub komunikujących się ze systemami i sieciami ważnych organizacji oraz infrastruktury krytycznej.

ZOBACZ: Tylko u nas. Wideo. Magdalena Ogórek o grabieży polskich zabytków przez Niemców i o współczesnych pogrobowcach nazistów

Ciaran Martin z brytyjskiego National Cyber Security Centre oświadczyła, że Rosja stanowi aktualnie największe zagrożenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego Wielkiej Brytanii. Odpieranie i zapobieganie atakom ze strony Moskwy stanowi priorytet organizacji.

Londyn i Waszyngton uważają, że ostatni wzrost aktywności rosyjskich trolli i hakerów ma bezpośredni związek z wydarzeniami w Syrii, gdzie doszło do ataku rakietowego na cele znajdujące się pod kontrolą sił al-Asada. W ten sposób Rosja chce dokonać odwetu.

Wobec rosnącego zagrożenia w cyberprzestrzeni państwa Zachodu podejmują coraz bardziej zakrojone próby zabezpieczenia swoich systemów i przeciwdziałania agresji.

PRZECZYTAJ: Miłosz P. w obszernym nagraniu przedstawił swoją wersję wydarzeń. Kto w końcu mówi prawdę?

Należy również przypomnieć, że zarówno Wielka Brytania, jak i Stany Zjednoczone mają, podobnie jak Moskwa, możliwość przeprowadzenia cyberataku na dane państwo.

SPRAWDŹ TAKŻE: Najnowszy sondaż. PiS ratuje spadające notowania, partia WOLNOŚĆ Korwin-Mikkego coraz bliżej Sejmu

Źródło: dailymail.co.uk/wolnosc24.pl

7 KOMENTARZE

  • zapowiedz ataku, moze wreszcie ludzie sie obudza i zobacza, ze uzywaja starenkiego androida na ktorego nie ma zadnych aktualizacji, albo jednak trzymaja cos istotnego na komorkach.

   tu nie trzeba gdybac tylko zobaczyccosie dzieje w internecie, tym prawdziwym a nie www

 1. Putin ma z tyłu głowy 10 portów USB i 4 porty Ethernet.
  Potrafi mrugnięciem powiek sprawić, że woda się nie renderuje w rzekach na całym świecie a ludzie nie mają many i tracą wszystkie życia. Na koniec gasi im komputery i zakręca gaz.

 2. No i to będzie wreszcie prawdziwy koniec świata, a nie jakieś durne termojądrówki, którymi straszycie tu od zimy, nie pamiętam której. Dzien bez logowania… nie no kto to potrafi opisać.

 3. Po co mialby to robic? Przeciez Rosja zyje ze wspolpracy z zachodem. nie maja zadnego w tym interesu. Jest to raczej zapowiedz kolejnej hamerykanskiej prowokacji.
  Putin wciaz nie daje sie wciagnac w rogrywke. Wie przeciez ze gdyby zaatakowal dopiero dalby pretekst kowbojom. Czas hamerykanow dobiega końca. Jeszcze dekada i Chinczycy nakryja kapeluszem reszte swiata bez jednego wystrzalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here