Sprzeczne informacje z Syrii. Nalot izraelskiego lotnictwa czy fałszywy alarm?

Izraelskie lotnictwo fot. Wikipedia CC 4.0 autor: major Ofer

Fałszywy alarm spowodował w nocy z poniedziałku na wtorek uruchomienie syryjskiego systemu obrony przeciwlotniczej – poinformowała we wtorek nad ranem z Damaszku niemiecka agencja dpa, powołując się na syryjskie koła wojskowe.

Wcześniej syryjskie media państwowe podały informację o atakach rakietowych na obiekty wojskowe. Ataków miało dokonać izraelskie lotnictwo, a syryjska obrona przeciwlotnicza miała przechwycić co najmniej dziewięć pocisków rakietowych.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka eksplozje było słychać w pobliżu bazy lotniczej Szajrat w prowincji Hims, a także w okolicy Damaszku, gdzie znajdują się dwie inne bazy syryjskich sił powietrznych.

Zobacz: Izrael zniszczył gigantyczny tunel. Stracono miliony

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny ostrzał syryjskiej bazy lotniczej. Syryjski system obrony przeciwlotniczej zestrzelił kolejne rakiety. Syryjski system obrony przeciwlotniczej zestrzelił rakiety w rejonie Homs podaje syryjska agencja narodowa SANA, powołując się na korespondenta. Jak piszą miejscowe media, celem była baza lotnicza Szajrat. Ofiar ani zniszczeń nie ma. Źródło agencji w syryjskiej armii potwierdziło atak na Szajrat i podkreśliło, że obrona przeciwlotnicza zestrzeliła około dziesięciu rakiet. Portal informacyjny Al-Masdar poinformował, że za atakiem stoi Izrael. Według danych gazety syryjska armia przeprowadziła odwetowy atak i wystrzeliła rakiety do samolotów wojskowych atakujących Szajrat. Później Al Mayadeen poinformowała, że lotnisko Dumajr na północy od Damaszku także zostało ostrzelane z artylerii. Telewizja dodała, że atak miał miejsce podczas gdy odbywały się tam rozmowy o wycofaniu się terrorystów z tego rejonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here