Szwecja: „Strzelaniny w tym kraju stały się tak powszechne, że nie wchodzą już na czołówki mediów”

Morderstwa, strzelaniny, popalenia, ataki na policjantów – jeszcze kilkanaście lat temu Szwedzi oglądali takie rzeczy głównie w filmach. Teraz stały się codziennością, która przestaje kogokolwiek dziwić. Kraj słynący z wyjątkowo hojnej polityki socjalnej zamienia się w państwo bezprawia, gdzie władze sprawują imigranckie gangi.

Wielu lewicowych publicystów i dziennikarzy próbuje czarować rzeczywistość, zaprzeczając, że sytuacja w Szwecji jest tak poważna, jak wynika z coraz częstszych relacji. Podpierają się mało wiarygodnym lub nawet zakłamanymi statystykami.

Tymczasem w kraju rośnie liczba gwałtów, strzelanin i zamachów bombowych. Tylko w ciągu ubiegłego tygodnia doszło do 40 incydentów z użyciem broni palnej. Najczęściej sprawcami zbrodni są imigranci, którzy nie zintegrowali się ze szwedzkim społeczeństwem i tworzą drugie – alternatywne, z własnymi problemami, porachunkami, często odgrodzone od reszty Szwedów.

SPRAWDŹ: Tak wygląda Szwecja 2018. Młody przybysz sterroryzował dwie kobiety, bo nie chciały ustąpić mu miejsca [VIDEO]

Skala problemu stała się tak duża, że mieszkańcy kraju zwyczajnie przestali zwracać uwagę na kolejne informacje o strzelaninach, czy atakach na policjantów. Znieczulica, nowa cecha charakterystyczna Szwedów nie dotknęła jednak ich sąsiadów. Norwegowie mówią o „szwedzkiej sytuacji”. Termin odnosi się do spadku bezpieczeństwa, bezprawia i niepokoi społecznych. Duńczyk, były szef NATO i premier Anders Fogh Rasmussen stwierdził: Często używam Szwecji jako odstraszającego przykładu.

Mimo że Szwedzki rząd prowadzi aktualnie kampanię PR-ową, która ma ocieplić wizerunek kraju, to sama sytuacja wydaje się nie ulegać poprawie. Wskazują na to komunikaty wydane przez brytyjskie i kanadyjskie resorty spraw zagranicznych, które odradziły swoim obywatelom wyjazd do Szwecji.

PRZECZYTAJ: Szwecja skapitulowała przed islamem. Odwołują święto narodowe bo muzułmanie mają Ramadan

Nad sprawą pochylili się również szwedzcy naukowcy, którzy wskazali, że w kraju doszło do znacznego wzrostu liczby przestępstw z użyciem broni. Problem dotyka przede wszystkim duże miasta, gdzie najchętniej osiedlają się przybyli do kraju uchodźcy.

Źródło: POLITICO/sverigesradio.se/portal.research.lu.se/thelocal.se

7 KOMENTARZE

  1. Miron Juz popelnilismy both PISIORY wpuscily 2700 sqrwysynuf z makrelowego kontyngentu plus PISIORY zasmieca nasty Ukraine Kim bydlem oral czeczenami

  2. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Jak się jakiemuś rodowitemu Szwedowi nie podoba bezprawie, to może sobie wyjechać, np. do Rosji. Pod warunkiem, że zniesie spadek wysokości podatku z 80 na 10%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here