Szydło kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? Już ten schemat przerabialiśmy

Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Nie wiadomo ciągle, kto będzie kandydatem PiS, a oficjalnie Zjednoczonej Prawicy, na prezydenta Warszawy. Ostatni pomysł to Beata Szydło.

Sondaże nie dają szans kandydatom PiS na zwycięstwo na prezydenta Warszawy. Ich wyniki, wskazują, że zarówno przymierzani do tej funkcji Patryk Jaki i Michał Dworczyk z kretesem przegrają z kandydatem PO-Nowoczesna Rafałem Trzaskowskim.

Portal „Do Rzeczy” powołując się na analizy portalu „Polityka w Sieci” pisze, że niewykluczone, że kandydatem PiS i Zjednoczonej Prawicy będzie była premier Beata Szydło.

Czytaj też: Wielki skandal w ekstraklasie. Hiszpański piłkarz Śląska Wrocław „z byka” uderzył sędziego

Informacje o tym opierają się o fakt, że została wykupiona domena internetowa PrezydentSzydlo.pl.

Komentarz:
Kandydatura byłej premier wpisuje się w dawniejszy projekt PiS. Swego czasu Jarosław Kaczyński zdecydował się wystawić jako kandydata na prezydenta Warszawy, byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, którego zresztą poprzednio odwołał z funkcji premiera i politycznie przeczołgał.

Warto zaznaczyć o czym się już teraz raczej nie pamięta, Marcinkiewicz jako premier miał dobrą opinię w społeczeństwie. Podobnie Beata Szydło, która odchodziła z funkcji premiera z bardzo dobrą opinią, uważana nawet była za najlepszego powojennego premiera Polski.

Dziś pozycja Beaty Szydło jest mocno osłabiona, do czego przyczyniła się sprawa nie tylko nagród dla ministrów, ale też żądanie Jarosława Kaczyńskiego, żeby „pokazała pazurki”, czyli nadal broniła tej przegranej sprawy, krytykowanej powszechnie przez społeczeństwo.

Nasuwa się pytanie, czy wystawienie Szydło na przegraną pozycję w Warszawie, ma być utrąceniem jej jako przyszłego spadkobiercy lidera PiS?

Czytaj też: Szok w Niemczech! Imigrant złapał pięciolatka i skoczył pod pociąg

Źródło: Do Rzeczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here