Tusk nie pomaga. „Rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także”

„Wydaje się, że jest to najtrudniejszy moment w tych rozmowach, które mają doprowadzić do wycofania wobec Polski art. 7 Traktatu UE” – podaje RMF FM. Dziennikarka radia podaje, że rozmowy między Polską a Komisją Europejską utknęły w martwym punkcie, za czym ma stać Donald Tusk.

Korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon donosi, że porozumienie między Warszawą a KE stoi pod dużym znakiem zapytania, a wszystko przez Donalda Tuska. Redaktor zacytowała jednego z dyplomatów, którego wypowiedź ma świadczyć o tym, że przewodniczący Rady Europejskiej nie ułatwia dialogu między obiema stronami.

Nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza – stwierdził. Natomiast inny z rozmówców korespondentki powiedział, że „Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także”. Teorię tę miałoby potwierdzić ostatnie aresztowanie polityka PO Stanisława Gawłowskiego.

Polsce nie pomaga fakt, że w trakcie rozmów z Brukselą ma zostać przesłuchany przed sądem szef RE w sprawie Tomasza Arabskiego.

„Wezwanie Tuska, choć zaplanowane dużo wcześniej (informacje o tym została podana w styczniu), może zostać odebrane w Brukseli jako „nękanie” przewodniczącego Rady Europejskiej przez PiS i zaszkodzić porozumieniu z KE. Zwłaszcza, jeżeli Tusk będzie przedstawiać się jako ofiara upolitycznionego sądownictwa…”– napisała dziennikarka.

Zobacz: Miłosz P. w obszernym nagraniu przedstawił swoją wersję wydarzeń. Kto w końcu mówi prawdę?

Źródło: RMF FM

8 KOMENTARZE

  1. no cóż, zapewne go nie aresztuje – a szkoda bo jest za co (choć może nie do końca to za co pisrael go krytykuje)
    ale co się odwlecze to nie uciecze, jeszcze nic straconego – może kiedyś partia polska dojdzie do władzy

  2. Ja cenię Donalda Tuska choćby za to, że nie poupychał swoich dzieci do spółek skarbu państwa, tylko kazał znaleźć sobie pracę w sektorze prywatnym. Przynajmniej taka korzyść z afery ambergold, że wszyscy mogli to zauważyć :-).

  3. Oczywiście jest to propaganda dla ciemnego ludu. Tusk nie pójdzie do więzienia. Nie wiadomo czy te informacje są prawdziwe – czy rzeczywiście tak rozpowiada, ale nawet jeśli to robi to jest to dogadane z Kaczyńskim – To jest bicie piany, gra w dobrego i zƚego glinę. „Raz rządzimy my, raz wy, raz my, raz wy, raz my”.” Wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych”. „Możemy zamykać jedynie mało ważne płotki lub ludzi którzy nie są na rękę obu stronom”.

  4. nie powiedzial do konca prawdy, lud ma w tylku europejskie wartoscie i chetnie tych dwoje bedzie widziec jak beda dyndac, oczywiscie po wyroku trybunalu najnizszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here