Pędzą diabła na całego! Liczba egzorcyzmów dramatycznie wzrasta. Winny internet?

źródło: youtube

Łatwy dostęp do czarnej magii i satanizmu za pośrednictwem Internetu doprowadził do wzrostu zapotrzebowania na egzorcyzmy, usłyszeli delegaci podczas corocznego kursu egzorcystycznego w Watykanie.

Ponad 250 osób z 50 krajów przybyło w poniedziałek do Rzymu, aby wziąć udział w tygodniowym kursie „Egzorcyzm i modlitwa o wyzwolenie” na katolickim uniwersytecie w Papieskim Ateneum Regina Apostolorum.

Ojciec Anthony Barratt, brytyjski ksiądz służący w Albanie w stanie Nowy Jork, powiedział, że zapotrzebowanie na rytuał rośnie. „Myślę, że częściowo wynika to z dostępu do Internetu, który sprawia, że ​​jest on (satanizm) szeroko dostępny. Ważnym czynnikiem są również filmy i programy telewizyjne. Fascynacja” – stwierdził.

W ciągu sześciu dni delegaci zgłębiają tematy związane z egzorcyzmem i modlitwą o wyzwolenie . Kurs będzie dotyczył także magii, kultów i kultu satanistycznego oraz tego, jak odróżnić opętanie od choroby psychicznej.

Przedstawiając poniedziałkowe seminarium otwierające, ks. José Enrique Oyarzún powiedział, że opętanie demonów jest „zawsze aktualną rzeczywistością”.

Następnie opowiedział o tradycji, przypominając, że papieże Paweł VI, Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek w swoich naukach przekazali, że „nie ma miejsca na wątpliwości” w kontekście istnienia diabła.

Delegaci usłyszeli od albańskiego kardynała Simoniego (89 l.), który spędził 28 lat w obozach pracy przymusowej w reżimie komunistycznym za odmowę wyrzeczenia się swojej wiary. Został zwolniony z więzienia w 1981 roku i od tamtej pory przeprowadzał egzorcyzmy na wielu ludziach, w tym albańskich muzułmanach, którzy, jak powiedział, przybyli do niego prosząc o pomoc.

Zobacz: Papież Franciszek jednak wierzy w piekło i szatana. Ale krytykuje swoich krytyków

Jeden z głównych organizatorów, ks. Francois-Marie Dermine OP, powiedział, że ludzie zaangażowani w okultyzm, w tarota i czary „robią to poprzez interwencję demonów”. „To diabeł” – powiedział, ostrzegając, że ci, którzy korzystają z mediów, często próbują rozwiązać jeden problem, ale w ten sposób „prowokują wiele więcej problemów (w swoim życiu)”.

Zapytany o to, czy Kościół traktuje diabła poważnie, ks. Dermine powiedział, że uważa, iż orientacja Kościoła była „zbyt intelektualna” i że duchowni nie głosili wystarczająco dużo o „osobistym działaniu diabła”.

„Nie walczymy tylko z naszymi złymi tendencjami, walczymy z kimś, kto nienawidzi ludzkości, nienawidzi Boga” – stwierdził.

Dermine przypominał, że to już 13. edycja kursu dla egzorcystów, ale w tym roku była ona szczególnie popularna. Z roku na rok jest coraz większe zapotrzebowanie na pracę egzorcystów. Według ostatnich doniesień Włochy doświadczają dramatycznego wzrostu demonicznego opętania. Szacuje się, że każdego roku ma miejsce 500 tys. próśb o przeprowadzenie egzorcyzmu.

Zobacz: Watykan otoczyli uzbrojeni strażnicy. Koniec swobody na Placu św. Piotra

Źródło: thetablet.co.uk

5 KOMENTARZE

 1. Tytuł jest bardzo ciekawy- pędzą diabła. Powinno być wypędzają diabła. Od razu przypomina mi się kazanie księdza w „Rancho”, który twierdził, że pierwszy spust to jest siła nieczysta i nie da rozgrzeszenia temu, kto sprzedaje pierwszy spust.

  • A gdyby napisali „Gonią diabła”, byłoby dobrze? Wygonić, pogonić, odgonić = wypędzić, popędzić, odpędzić.
   Słownik Doroszewskiego
   pędzić
   1. «bardzo szybko przenosić się z miejsca na miejsce»
   2. «zmuszać kogoś do biegu, do posuwania się naprzód»
   3. pot. «zmuszać kogoś do intensywniejszego zajmowania się czymś»
   4. pot. «produkować domowym sposobem napoje alkoholowe»
   5. «napędzać, poruszać»
   6. «pobudzać warzywa i kwiaty zimą i wczesną wiosną, w warunkach szklarniowych, do szybszego wzrostu»

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here