Rzecznik PiS-u nie potwierdza. Jaki nie będzie kandydatem na Prezydenta Warszawy? „W grze dwa nazwiska”

Patryk Jaki/ zdj. Facebook

W grze są wciąż dwie kandydatury – szefa KPRM Michała Dworczyka i wiceszefa MS Patryka Jakiego – powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek, odnosząc się do informacji medialnych o tym, że kandydatem na prezydenta Warszawy zostanie Patryk Jaki.

W czwartek radio RMF FM podało nieoficjalną informację, iż kandydatem PiS w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki.

„Nie potwierdzam tej informacji. W grze są wciąż dwie kandydatury – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka i wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości Patryka Jakiego” – powiedziała w czwartek rzecznik PiS.

„Jeśli decyzja w tej sprawie zapadnie, zakomunikujemy ją oficjalnie” – dodała.

Według nieoficjalnych informacji PAP decyzja w sprawie wyboru kandydata partii może zapaść jeszcze w tym tygodniu. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział we wtorek, że kandydata poznamy w przyszłym tygodniu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” na początku kwietnia powiedział, że decyzja ws. kandydata na prezydenta Warszawy zapadnie bardzo szybko, a wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Jak ocenił, Dworczyk „zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy.

Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się 21 października, 28 października bądź 4 listopada (pierwsza tura), w konsekwencji druga tura wyborów może być 4 listopada, 11 listopada albo 18 listopada.

Zobacz także: Korwin-Mikke: Kandydat PiS na Prezydenta Warszawy to komunista. Z przyjemnością będę go zwalczać

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here