Paweł Kukiz w ostrych słowach do premiera Morawieckiego. „Tu ma Pan swoją daninę!”

Kukiz PO postbolszewicy
Paweł Kukiz. Foto: PAP.

Lider Kukiz’15 nie zostawił na zapowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego suchej nitki. Szef rządu zakomunikował o wprowadzeniu nowego podatku, tzw. daniny solidarnościowej. „Tu ma Pan swoją „daninę”, Panie Morawiecki” – wskazuje Paweł Kukiz.

Duże oburzenie wśród części społeczeństwa wywołał pomysł premiera Mateusza Morawieckiego zakładający wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej.

Premier Mateusz Morawiecki złożył protestującym w Sejmie rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych propozycję, zakładającą przygotowanie do połowy maja stosowanego projektu poprawiającego ich sytuację. Rządowa propozycja zakłada wprowadzenie nowego podatku, tzw. daniny solidarnościowej.

Czytaj też: To już jutro! Wiosenna konferencja Prawicy Wolnościowej. Start 10.00, Plac Zamkowy, Biblioteka Rolnicza w Warszawie

Szef rządu tłumaczył, że:

-„Jej celem jest to, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących.”

Kompletnie z tym nie zgadzają się politycy Kukiz’15. Lider tego ruchu nie kryje oburzenia próbą wprowadzenia nowego podatku.

Wesprzyj Konferencje Prawicy Wolnościowej

„Danina??? A może rząd na siebie daninę nałoży w postaci cięcia swoich wydatków? Może „daniną” niech będzie likwidacja gabinetów politycznych? Może likwidacja subwencji partyjnych?
Itd., itd. … Tu ma Pan swoją „daninę”, Panie Morawiecki.

„W najbliższym czasie zaproponujemy specjalną daninę tak, aby najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, by złożyć się na tych najbardziej potrzebujących” – powiedział Mateusz Morawiecki w Sejmie.” – wskazał Paweł Kukiz.

Podobnie do pomysłu premiera wypowiedział się Stanisław Tyszka.

-UWAGA!”Premier Morawiecki wykorzystuje protest opiekunów niepełnosprawnych, żeby podwyższyć podatki! Przecież to komedia. Panie Premierze, czy słyszał Pan kiedyś o cięciu wydatków?!” – napisał na Twitterze.

Czytaj też: Będzie droga „Majówka”? Rekordowe ceny paliwa i ropy na stacjach benzynowych. Wszystko z powodu napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie

Nczas.com/ Facebook: Paweł Kukiz

4 KOMENTARZE

  1. Pseudowolnościowcy Tyszka i Kukiz. Mieliście liberalizować dostęp do broni, ale chuja żeście zrobili, sami żeście się zablokowali. To jest śmiechu warte.

  2. to nie jest „komedia” tylko kolejny milowy krok do końca władzy PIS-Bis(PO-UW)2, mimo że prawdziwy PIS-Bis już dawno władze oddał, to nawet ta ściema trzymająca koryto za pomocą neoliberałów idiotów i ściemniaczy z UW wykolebie się na własnych kretyńskich mrzonkach o neosocjalizmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here