Skandaliczne słowa Czaputowicza o ustawie S.447! „Ja bym nie przywiązywał do tego zbyt dużej wagi”

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz/ PAP/Paweł Supernak
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz/ PAP/Paweł Supernak

Polska nie jest wymieniona w ustawie jako państwo. Poza tym każdy suwerenny kraj może przyjąć takie rozwiązania prawne, jakie uzna za priorytetowe – stwierdził Jacek Czaputowicz w rozmowie z korespondentką Magdaleną Sakowską. Zdaniem ministra, zapisy ustawy budzą złe skojarzenia w naszym kraju.

Wydaje nam się, że przede wszystkim musimy dbać o to, żeby te kwestie załatwiać sprawiedliwie, tak aby nie uprzywilejowywać żadnej grupy państw. Myślę, że tak jak jest to prezentowane przez komentatorów, że tutaj środowiska żydowskie miałyby otrzymać jakieś mienia, a inne nie – to byłoby sprzeczne ze standardami obowiązującymi w Polsce i ze standardami sprawiedliwości i prawa – powiedział Czaputowicz.

Dodał również: Jeżeli będziemy prowadzić ten trudny problem rekompensaty dla ofiar II wojny światowej, to czy to Żydów czy to Polaków, którzy zginęli w powstaniu warszawskim, musimy traktować tak samo. Nie możemy uprzywilejowywać jakiekolwiek grupy.

ZOBACZ: Michalkiewicz o ustawie 447 – „To jest dla Polski katastrofa. To jest po prostu okupacja” [VIDEO]

Szef MSZ zadeklarował, że strona Polska przedstawi swoje stanowisko Amerykanom. Powiedział również, że ustawa faworyzuje Polaków żydowskiego pochodzenia, którzy opuścili kraj i stawia ich wyżej niż resztę. To nie jest dobre, bo budzi w Polsce złe skojarzenia – skomentował.

Wygląda na to, że polskie władze albo zupełnie bagatelizują sprawę ustawy 447, lub też, jak stwierdził Stanisław Michalkiewicz, już doszło do jakiegoś porozumienia, o którym się nie informuje.

Przypomnijmy, że ustawa 447 będzie dziś głosowana w Izbie Reprezentantów. Zarządzono tryb specjalny, który zmniejsza czas na debatę i uniemożliwia wnoszenie poprawek.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Koniec antyprawicowej polityki Facebooka? Zmiana sposobu moderacji

Źródło: polsatnews.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jest jeszcze gorzej…

    Ustawa definiuje bardzo szeroko mienie „nieprawidłowo przejęte”. W szczególności odnosi się nie tylko do „ery Holokaustu” ale też do całego okresu rządów komunistycznych i uwzględnia mienie „sprzedane lub przekazane pod presją”. Czyżby szykowały się powroty?

    The term ‘‘wrongfully seized or transferred’’ includes confiscations, expropriations, nationalizations, forced sales or transfers, and sales or transfers under duress during the Holocaust era or the period of Communist rule of a covered country.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here