Nazwał Alfiego Evansa „bezmózgiem”. Teraz przeprasza

Przemysław Witkowski
Przemysław Witkowski/foto: FB

Alfie Evans to „biedny bezmózg z Anglii”. Jeszcze do niedawna Przemysław Witkowski z lewackiej Krytyki Politycznej był niezwykle dumny z tego, jak określił chore, skazane na śmierć dziecko. W internecie wybuchła prawdziwa burza. Zdecydowano się na skierowanie petycji do władz Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wykłada Witkowski. Wystraszony dziennikarz zdecydował się przeprosić.

Przez ostatnie kilka dni rozmawiałem z osobami, które są dla mnie ważne, które szanuję. Dzięki nim dziś już wiem, że popełniłem błąd – pisząc o zmarłym chłopcu Alfiem Evansie wykazałem się zupełnym brakiem delikatności – napisał na swoim Facebooku lewacki dziennikarz.

Dodał również: Bezmyślnie użyłem obraźliwego określenia i potem atakowany, automatycznie szedłem w zaparte. Mogłem napisać inaczej, mądrzej. Jest mi też głupio wobec rodziców tego chłopca. Nie chciałbym powiększać ich smutku. Przepraszam, postąpiłem źle. Takie zachowanie z mojej strony nie będą już miały miejsca.

W szczerość przeprosin można wątpić. Nie sposób jednak ukryć faktu, że Przemysław Witkowski uległ silnej presji internautów, którzy bardzo mocno skrytykowali jego całkowicie pozbawione empatii wynurzenie. Możliwe też, że mężczyzna przestraszył się perspektywy utraty pracy.

Powstała bowiem petycja, która miała zostać skierowana do władz Uniwersytetu Wrocławskiego. Apelowano w niej, by władze uczelni wyciągnęły konsekwencje wobec swojego pracownika.

Warto zauważyć, że pierwsza fala krytyki tylko rozbawiła Witkowskiego. Dziennikarz szyderczo dziękował osobom, które wskazywały, jak bardzo niemoralny i okrutny był jego wpis. Zastanawiał się również nad pozywaniem internautów, którzy go obrażali.

Post, który wywołał burzę:

Źródło: FB

10 KOMENTARZE

  1. Typowa morda pozbawionego uczuć wyższych, wyrachowanego, zimnego płaza, psychopaty – wielokrotnego zabójcy. Wszyscy moi znajomi takie mają, to straszne.

    • Czyste aryjskie mordy to były na początku wojny w Waffen SS. Pod koniec, w latach 1944/45 brali do Waffen SS każdego, który miał dwie nogi/ręce sprawne, tak że osobnicy posiadający facjatę kartoflano-buraczaną a la Kaczyński i Duda czy szczurzo-parchatą jak Boni czy Sierakowski też by się załapali.

  2. Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku. 11 lipca 2016 r. chłopiec otrzymał osiem szczepionek w czterech wkłuciach. Były to szczepionki Infanrix IPV Hib, Prevenar, Bexsero, rotavirus. Według informacji z wyroku sądu w tym czasie zauważono u chłopca zezowanie. 9 września 2016 r. Alfie otrzymał siedem szczepionek: Infanrix IPV Hib, prawdopodobnie eksperymentalną szczepionkę przeciw meningokokom oraz Rotarix. Alfie zaczął się mniej uśmiechać, długo spał do tego stopnia, że zaczęło to niepokoić mamę i dość często musiała go budzić. Martwiła się również brakiem ogólnych interakcji i niechęcią Alfiego do sięgania po zabawki i niechęcią do zabawy. Zastanawiano się czy zez nie jest objawem poważniejszych problemów, nawet zaburzeń zdolności widzenia. Pielęgniarka środowiskowa była zaniepokojona brakiem odpowiedniej do wieku kontroli głowy Alfiego.

    Mimo tych problemów 18 listopada 2016 r. chłopczyk otrzymał siedem szczepionek w trzech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar 13, Bexsero. W szóstym miesiącu życia nie było żadnych wątpliwości, że Alfie wykazuje oznaki znacznego opóźnienia rozwojowego.

    W listopadzie 2016 r. został poddany przeglądowi w poradni ogólnej w szpitalu Alder Hey. Skan mózgu i kręgosłupa MRI został wykonany 30 listopada 2016 r. Raport z badania wykazał, że funkcjonuje on w zakresie przewidywanym dla niemowlęcia w wieku od 6 do 2 miesięcy. Pediatra, odnotował co następuje: „Skan mózgu MRI wykonany w dniu 30.11.2016 wykazał opóźnioną mielinizację graniczną ze względu na wiek chronologiczny i niewyjaśnione ograniczenie dyfuzji wzdłuż czuciowej kory ruchowej, korowo-rdzeniowej. Kanały i włókna prowadzą do środkowych płatów skroniowych. Wygląd nie jest typowy dla żadnego konkretnego zaburzenia. Sugerowane możliwe do wykluczenia diagnozy to zaburzenia mitochondrialne i niekenotyczna hiperglicynemia”.”

  3. Skrucha pod naciskiem nie jest nią ale dowodem kunktatorstwa. Za późno, proszę pana, ta hańba na panu jest niezmywalną już.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here