Niewiedza, olewanie sprawy czy coś znacznie gorszego? Wiceszef MSZ: Nie przywiązywałbym do ustawy 447 zbytniej wagi

Piotr Wawrzyk. / foto: strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ustawa 447 na mocy której Polska może stracić kilkadziesiąt miliardów dolarów, czyli kilkaset miliardów złotych, została dziś w nocy (czasu polskiego) podpisana przez Prezydenta Donalda Trumpa. Wiceminister Piotr Wawrzyk bagatelizuje jednak ten fakt, jakie są tego przyczyny?

Ustawa JUST nie mówi o tym, że mają być jakieś konsekwencje wyciągane, mówi wyłącznie o tym, że Departament Stanu ma monitorować sytuację i informować Kongres o tym, co się dzieje w tej sprawie – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu – podał na swej stronie internetowej Biały Dom.

Ta ustawa wcale nie mówi o tym, że mają być jakieś konsekwencje wyciągane. Nie mówi o relacjach z innymi państwami, a mówi wyłącznie o tym, że Departament Stanu ma monitorować sytuację i informować Kongres o tym, co się dzieje w tej sprawie i tyle – powiedział w radiowej Jedynce Wawrzyk.

Warto przeczytać: Trump nas zdradził! Podpisał ustawę 447. Żydzi mogą złupić Polskę nawet na 300 miliardów dolarów!

Jak wyjaśnił, za politykę zagraniczną odpowiada Departament Stanu, który „będzie określał, jak sprawa wygląda i na tej podstawie Kongres będzie ewentualnie wtedy mógł cos robić”. Pamiętajmy, że mamy umowy ze Stanami Zjednoczonymi, na podstawie których obywatele amerykańscy mogli się ubiegać o odszkodowanie za mienie. I ta ustawa został zrealizowana. Z tym, że te odszkodowania wypłacał rząd amerykański – powiedział.

Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – stwierdził z kolei publicysta „Najwyższego Czasu” Stanisław Michalkiewicz.

Przez cały okres prac nad ustawą 447 polskie władze i największe ośrodki opiniotwórcze milczały w tej sprawie. Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – przyznał Michalkiewicz, który już wcześniej wskazywał, że polscy politycy zupełnie bagatelizują sprawę, lub też, co grosza, w jakiś sposób dogadali się z amerykańskimi Żydami.

Tak natomiast o ustawie 447 wypowiadał się poseł Wolności Jacek Wilk. Prezydent Donald Trump, podpisał sławną ustawę 447, stwarzającą podstawy, by rząd USA mógł wywierać presje, między innymi na takie państwa jak Polska, w kierunku zmiany prawa, tak aby tak zwane majątki bez spadkobierców mogły przechodzić na rzecz pewnych organizacji zagranicznych – powiedział.

Zobacz także: Michalkiewicz ostro o ustawie 447! „To jest dla Polski katastrofa. Po prostu okupacja” [VIDEO]

Źródło: PAP/pch24.pl/wolnosc24.pl

9 KOMENTARZE

  1. Tak, Żydzi z NY zorganizowali międzynarodową konferencję, na którą zaprosili przedstawicieli rządów kilku państw, potem przez kilka lat pisali ustawę, następnie za horrendalne honoraria lobbyści uwijali się jak w ukropie, by przyjął ją Kongres, potem Senat, a na koniec podpisał ją prezydent. Uwaga ! Tylko po to, żeby pracownicy Departamentu Stanu, którzy poza Syrią, Afganistanem, Koreą Pn, Irakiem, Rosją, Chinami, Turcją, etc.. nie mają nic do roboty, mogli zająć się czymkolwiek, czyli np monitorowaniem, czy spadkobiercy jakiegoś Mośka odzyskali np garaż w Bochni. Zajeb…., a minister, zresztą profesor, idzie do radia i mówi, że „tak było”. I oni to wszystko organizowali, robili i opłacali tylko po to, żeby ludzie z DS mieli co monitorować, bo przecież nie dla kasy. To chyba jest oczywiste, jak w ogóle komuś mogło by przyjść do głowy, że Żydzi zorganizowali tę całą intrygę, by wyłudzić od Polski miliardy $.

  2. Kto w Polsce ma wpływ na to co uchwala lobby żydzi w Waszyngtonie? Kto niby miał to blokować? Uchwalają sobie co chcą, tak dzieje się od dekad. żydostwo od lat przebąkiwało o 60 mld $ jakie Polska ma zapłacić za holokaust. Ustawa 447 to kolejna forma nacisku środowisk żydowskich na Polskę. Nie wiem co mieli by zrobić rząd w tej sytuacji, obrazić się na Trumpa i przytulić do Putina?

    • Na początek dobrze byłoby chociaż zaapelować do Trumpa aby nie podpisywał tej ustawy.Niestety kurwy z PiSu nie zrobili nawet tego,mało tego zatajali fakt uchwalenia ustawy przed Polakami.W normalnym państwie ‚strateg” Kaczyński i jego kapciowi stanęliby przed plutonem egzekucyjnym za zdradę stanu.

  3. nie wiem o co wam chodzi, to sa ustawy w usa, a my decydujemy czy komus cos zaplacimy, czy tez nie. Ustawa w USA to nie swiatowy trybunal, ktory nam nakaze cos zidkom zaplacic, czegos takiego nie ma.
    Wszyscy jakos przyjmuja postawe slugi i lamentuja, ze pan ich wychlosta. W usa moga wprowadzic ustawe, ze kazdy nieamerykanin bedzie musial zaplacic podatek za ksiezyc i jak myslicie, ze poszczegolne kraje zmusza do tego?- nie ma takiej obcji. Polacy dla pewnosci musza wyrzucic tylko swoich politykow.

  4. Wawrzyk to profesor od politologii, zatem o dyplomacji wie mniej więcej tyle, ile przecięty czytelnik tego portalu. Na nasze nieszczęście jest on wiceszefem MSZ.

  5. W 2011, w pracy „Sądy cywilne w procesie integracji europejskiej” dopuścił się plagiatu[4], kopiując jeden z rozdziałów bezpośrednio z pracy swojej studentki. Z tego powodu jego wniosek o nadanie stopnia doktora habilitowanego w 2012 został odrzucony. Ostatecznie habilitację otrzymał w 2014. Nie uzyskał profesury na Uniwersytecie Warszawskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here