W odmętach lewackiego szaleństwa. W wyborach, z powodu parytetów płciowych zabrakło miejsc dla mężczyzn, więc startują jako kobiety

Źródło: npr.org

Wielce postępowy Meksyk tak ukochał feminizm, że zafundował sobie na wybory parytety płciowe. Teraz mężczyźni, by dostać się na listy wyborcze rejestrują się jako zmiennopłciowe kobiety.

W Meksyku obowiązują w wyborach parytety płciowe. 1 lipca mają się odbyć wybory lokalne, a także prezydenckie. Komitety wyborcze rejestrują kandydatów uwzględniając określoną parytetem liczbę miejsc dla kobiet i mężczyzn.

Okazało się , że do wyborów w leżącym na Południu Meksyku stanie Oaxaca zgłosiło się jednak zbyt mało kobiet. Wszystkie zaś miejsca przeznaczone dla mężczyzn zostały zajęte.

17 polityków z tego stanu postanowiło wykorzystać sytuację i zarejestrować się jako kandydaci zmiennopłciowi, a właściwie jako kobiety.

Komisja wyborcza zablokowała jednak czasowo ich rejestrację. Dopatrzono się spisku, który mia doprowadzić do obsadzenia przez mężczyzn miejsc przeznaczonych dla kobiet. 17 zmiennopłciowych pochodziło z różnych partii i lokalnych organizacji.

Wśród zmiennopłciowych kandydatów znaleźli się nawet burmistrzowie miast, o których powszechnie wiadomo, że mają żony dzieci.

Zobacz też: Brigitte Macron nie wytrzymała! Kieruje sprawę do sądu bo jej wizerunek ukazał się w reklamie kremu przeciwzmarszczkowego

Komisja wyborcza musi teraz wszcząć specjalne „śledztwo” i sprawdzać, czy aby politycy rzeczywiście są zmiennopłciowi. W oświadczeniu komisja napisała, iż jest podejrzenie „złamania konstytucyjnej zasady równego dostępu kobiet i mężczyzn do stanowisk publicznych”.

Wynik dochodzenia nie jest jednak oczywisty. W stanie Oaxaca żyje społeczność tzw muxes. Są to urodzeni mężczyźni, którzy identyfikują się trochę jako kobiety, a trochę jako homoseksualiści. Niektórzy uznają muxe za trzecią płeć.

Obyczaje i tradycje tej grupy sięgają jeszcze czasów prekolumbijskich. Od lat 50-ych jednak robienie z siebie muxe stało się w tym stanie popularne. Niektóre rodziny decydują, że przerobią na muxe chłopców, kiedy ci są jeszcze bardzo mali i aplikują im żeńskie hormony. Ma to zabezpieczyć przed opuszczeniem w przyszłości domu przez dziecko. Mężczyzna, czy kobieta założą własną rodzinę i odejdą, a taki muxe pozostanie.

Feministki i muxe związały koalicję, która ma zablokować teraz start tych 17 jakichśtampłciowych polityków.

Zobacz też: Nowe szczegóły w sprawie śmierci Krzysztofa Chmielewskiego. Wg meksykańskiej prokuratury zamordowano go ciosami w głowę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here