Ostry głos księdza! „Politycy PiS nie powinni przyjmować komunii świętej”

Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Paweł Supernak

Wykładowca KUL, ks. prof. Tadeusz Guz, uważa że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie powinni przyjmować komunii świętej. Wszystko przez to, że „zezwalają na zabijanie”, a ponadto „hołdują antyboskiej i antyludzkiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”.

Prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. – twierdzi ks. prof. Guz.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość dwukrotnie miało już okazję zmienić obowiązujące przepisy aborcyjne. Dwukrotnie jednak projekty liberalizujące przepisy aborcyjne (czyli chroniące życie większej ilości dzieci nienarodzonych) zostały odrzucone.

Wszyscy ludzie, którzy zabijają nienarodzone dzieci, czyli rodzice, matka, ojciec, krewni, czy przyjaciele oraz wszyscy ich materialni lekarze zabijający dzieci i ich asystenci: lekarz i pielęgniarki oraz dyrekcja placówki aborcyjnej i formalni współpracownicy – dodaje ksiądz.

Ks. prof. Guz ostro ocenia politykę Prawa i Sprawiedliwości, jak twierdzi kontynuują oni i „hołdują antyboskiej i antyludzkiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”. Czyżby dziedzictwo PZPR było dla wielu polityków z prawa i z lewa w Polsce ważniejsze aniżeli dziedzictwo Ewangelii św. czy nauczania Kościoła św.? – pyta wykładowca KUL.

Warto przeczytać: Cejrowski miażdży komunistyczne święto. „Niech sobie pierwszego ubecja wiesza swoje czerwone szmaty”

Źródło: Wirtualna Polska/Wolnosc24

25 KOMENTARZE

  • To prawda – Mam na myśli, że hołdują socjalizmowi. Dobrze, że coraz więcej ludzi mówi prawdę o PiSie. Oczywiście lewactwo Michnikowskie i inne, prawdy o PiSie nie powie.

   • Kiedyś się pochwaliłeś, że jesteś przedsiębiorcą. Co ty „przedsiębierzesz” i kedy masz na to czas, siedząc i judząc na tym forum od rana do nocy, ubecki trollu ? Zarabiasz w rublach czy szeklach ?

   • To ty judzisz PiSmanska Krysiu. Idz po 500+ i nie pisz wiecej farmazonow.

   • krysia bonk
    Ahahahah 😆 No akurat dzisiaj piszę rano. Ty też możesz inwestować i pisać jednocześnie. Uwierz, że można. Co do reszty to szkoda komentować, powinnaś się leczyć. Dobrze Ci radzę – wypierdalaj do Gazety Anty-Polskiej! nikt Cię tutaj nie zapraszał.

 1. 19 Maja w Sobotę jest spotkanie z Ks. Guzem w Krakowie na ul. Franciszkańskiej nr. 4. Aula im. błogosławionego Jakuba Strzemię przy klasztorze Ojców Franciszkanów….

 2. Tak zgoda tylko, że święty od udzisiennienia pozwolił komuchow i innym lewakom na gorszace przyjmowanie Jezusa mając na sumieniu ciężkie grzechy p-ko wszystkim przykazaniom. Socjalista łamie je z zasady wszystkie. Ma obcych bozkow, nadużywanie imienia Boga, nie czca rodziców, kradną, zabijają, cudzoloza itp itd.

 3. Źródło wirtualna polska, a czemu nie Nasz dziennik? brakuje jeszcze tego:”„Jakże upadły musi być rozum niektórych Polaków, którzy społecznie usprawiedliwiają aborcję, prawnie ją legalizują w naszym Państwie, żądają niekaralności i jeszcze na dodatek, żeby było jeszcze tragiczniej, z pieniędzy polskiej służby zdrowia, czyli z kieszeni Narodu Polskiego finansują te poszczególne akty zbrodni na najbardziej bezbronnych Polakach! W tym wyraża się nasza narodowa tragedia tych dni, w których z jednej strony przeżywamy 100. rocznicę świętowania odzyskania Niepodległości państwowej, a z drugiej strony poruszamy się na granicy absurdu irracjonalności, nierozumności w ogóle, nieprawości, zniewolenia przez obce ideologie (…) Jak opiewać majestat naszego Państwa, które obiektywnie, tj. ze swej wewnętrznej natury, jest dobrem, ale które dla tysięcy niewinnych Polaków jest faktycznie katem?””

  • W Biblii PiSmani wystepuja pod nazwa „faryzeusze”, czyli ci co udaja poboznych. W przeciwienstwie do SLD, PO i Nowoczesnej. Oni nie udaja. Czyli sa Rzymianami. 🙃🙃

 4. Przyznaję się, to ja troluje na Wolnosc24 pod nickami: Niklot, ala wilk, rychu i Polka. Jestem tu poto siac zamieszanie. Występuje też czasami pod nickiem Vitaliy I. Sudarev

 5. Nie rozumiem , dlaczego tylko PIS zasłużył na takie wyróżnienie. PO, PSL , Nowoczesna i Kukizy maja taki sam stosunek do życia ludzkiego albo gorszy. PIS sprzedaje nas w niewole Żydom i za to jest godny potępienia ,ale tu znów wszystkie partie parlamentarne wchodzą w dupę Zydoma w takim samym albo wiekszym stopniu. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest powołanie partii reprezentującej katolików . Niestety ksiądz Guz nie zdobył sie na wyciągnięcie tego wniosku.

  • Bylo cos, co chcial tworzyc M.Jurek, ale on tez jest socjalista. Byl ZCHN. Tacy ludzie naprawde nie rozumieja, ze grzesza. Oni chca robic niebo na Ziemi, a tu taka przykra uwaga od ksiedza.
   Moze zaczna myslec i pojda po nauki do G. Brauna?

 6. A dokładnie jaka podstawa w dokumentach Kościoła? Czy przypadkiem jednak ksiądz się trochę nie zagalopował? Bo w KK jest następująco:
  2272 Formalne współdziałanie w przerywaniu ciąży stanowi poważne wykroczenie. Kościół nakłada kanoniczną karę ekskomuniki za to przestępstwo przeciw życiu ludzkiemu. „Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa” (KPK, kan. 1398), „przez sam fakt popełnienia przestępstwa” (KPK, kan. 1314), na warunkach przewidzianych przez prawo (Por. KPK, kan. 1323-1324).

  Nie ma nic o prawodawcach… Czy brak zakazu jest współdziałaniem?
  Czy brak prohibicji jest współdziałaniem w pijaństwie?
  Ostatecznie brak zakazu aborcji, to co innego niż współdziałanie, zachęta, czy zakaz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here