Pastor z najbliższego otoczenia Trumpa: „Żydzi nie mogą dostąpić zbawienia”

Pastor Robert Jeffress
Pastor Robert Jeffress/foto: FB

Podczas uroczystości otwarcia amerykańskiej ambasady w Jerozolimie z przemówieniem wystąpił ewangelicki pastor Robert Jeffress. Duchowny z najbliższego otoczenia Trumpa stwierdził, że państwo Izrael to wypełnienie obietnicy Boga. Prosił również o błogosławieństwo dla premiera Netanyahu. Problem w tym, że Jeffress jeszcze całkiem niedawno miał zupełnie inne poglądy.

Dziękujemy Ci, który zapewniłeś obronę od wszystkich tych, którzy chcieli zniszczyć ten naród – mówił Jeffress w czasie błogosławienia budynku ambasady w Jerozolimie. Pastor baptystów z Dallas dziękował również stwórcy za premiera Netanyahu.

W czasie przemówienia duchowny podziękował Bogu za obronę i istnienie państwa Izrael, które przyniosło światu wiele wspaniałych technologii. Dodał, że kraj jest dowodem na wypełnienie przez Boga obietnicy przywrócenia narodowi ziemi obiecanej.

Problem w tym, że Jeffress był do tej pory znany z mocno krytycznego stosunku do innych religii. O fakcie tym przypomniał były kandydat do urzędu prezydenta Mitt Romney.

Polityk napisał, że jeszcze niedawno pastor mówił, iż Żydzi nie mogą dostąpić zbawienia. Atakował również mormonizm, który określił jako herezję z najgłębszych otchłani piekła. Duchowny nie miał także dobrego zdania o Katolikach oraz przedstawicielach chrześcijaństwa.

Jedna z żydowskich organizacji doniosła, że Jeffress jest znany z atakowania społeczności LGBT i innych religii. Pojawiły się również komentarze, w których przypominano, że pastor twierdził, iż Obama przygotowuje świat na nadejście antychrysta.

Źródło: jpost.com

5 KOMENTARZE

  1. Zapomniał dodać, że jeszcze zbawienia nie mogą dostąpić wyznawcy 2499 kościołów protestanckich /liczmy, że jest ich 2500/ nie licząc innych chrześcijan i innych religii.

  2. Mk 16,15-16 : „I rzekł do nich : « Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! Kto uwierzy i przyjmie chrzest , będzie zbawiony ; a kto nie uwierzy , będzie potępiony „

  3. Jaki ewangelicki skoro za chwilę piszecie, że baptystyczny? Jak już co to ewangeliczny bądź ewangelikalny, bo do tego nurtu protestantyzmu należy wpisać baptyzm. Termin ewangelicki można odnieść do luteran, kalwinów, anglikanów czyli protestantów, którzy chrzczą dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here