Petru oświeciło? „Musiałbym się długo zastanawiać, żeby znaleźć powód do głosowania na Nowoczesną”

Ryszard Petru. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
Ryszard Petru. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ja sam musiałbym się długo zastanawiać, żeby znaleźć powód do głosowania na Nowoczesną w takim kształcie, w jakim jest obecnie – przyznał Ryszard Petru w rozmowie z „Newsweekiem”. Były lider opuścił partię kilka dni temu. 

Dzisiaj Petru nie kryje żalu do ludzi, którzy teraz kierują tą formacją. „Tworzyłem Nowoczesną od zera, to poniekąd moje dziecko, o dziecko trzeba znać” – skarżył się Petru. Dalej polityk wspomniał, że próbował nawiązać współpracę z Katarzyną Lubnauer, oferował rozwiązania i proponował pomoc, ale widać nawet tam już nikt nie chciał go słuchać.

Założyciel Nowoczesnej przekonuje, że od dłuższego czasu dążył do kompromisu w partii. „Odszedłem po długich sześciu miesiącach, kiedy miałem 100 proc. pewności, że nic więcej nie da się zrobić” – stwierdził. Wszystkie próby kompromisu miały odnosić odwrotny skutek.

„To nie jest Nowoczesna, którą zakładałem. Co gorsza, przez ten cały czas partia zmierzała w kierunku bezruchu i marazmu, o czym byłem alarmowany na niemal wszystkich spotkaniach z działaczami w terenie” – opowiadał.

Dalej Petru nieśmiało zapowiadał, że po wyborach samorządowych ma zamiar ruszyć z nowym projektem politycznym.

Zobacz: USA otwierają swą ambasadę w Jerozolimie. Palestyńczycy: w protestach w Strefie Gazy zginęło 7 osób

Źródło: „Newsweek”, wolnosc24.pl

3 KOMENTARZE

  1. Nczesna to to samo co Palikot. I takie same lewackie kłótnie. Bo w lewactwie niema zasad jasnych tam wszystko zmienia się w czasie i oni się gubią w mądrościach etapu.

  2. Przyznaję sięe to ja troluje na Wolnosc24 pod nickami: Niklot, ala wilk, rychu i Polka. Jestem tu poto siac zamieszanie. Występuje też czasami pod nickiem Vitaliy I. Sudarev

  3. Nic Petru nie oświeciło, bo jego nie da się oswiecić, wydmuszka WSI nie wypalila więc szykują następną, żeby zdążyć do wyborów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here