Verhofstadt może obrażać Polaków. Sąd oddalił skargę. „Wypowiadał się w ramach obowiązków służbowych”

Verhofsdatd Parlament Europejski Unia Europejska rezolucja
Guy Verhofstadt. / Dostawca: PAP/EPA

Guy Verhofstadt podczas swojego przemówienia w Parlamencie Europejskim po ubiegłorocznym Marszu Niepodległości mówił o „60 tysiącach faszystów maszerujących ulicami Warszawy. Neonazistach i białych suprematystach”.

Pozew złożyła Reduta Dobrego Imienia, ten został jednak oddalony zarówno przez Sąd Okręgowy, jak i Sąd Apelacyjny.

W drugiej instancji podtrzymano wyrok według którego „pozwanego chroni immunitet sądowy, a Guy Verhofstadt wypowiadał się w czasie i w ramach wykonywania obowiązków służbowych”.

Wypowiedź europarlamentarzysty, w myśl art. 8 Protokołu o przywilejach i immunitetach w Unii Europejskiej, stanowi opinię i jest chroniona prawnie.

Karać może więc swoich członków sam Parlament Europejski, jak wielokrotnie w przypadku Korwin-Mikkego, ale już sąd europarlamentarzysty ukarać nie może.

Warto przeczytać: Dr Aondo-Akaa: 90 procent osób z niepełnosprawnością mogłoby podjąć pracę. Ja upatruję problemu w systemie

Źródło: rdi.org.pl/wolnosc24.pl

5 KOMENTARZE

  1. Wyroki wydały :sąd okręgowy i apelacyjny? Ja sądzę,że konkretni sędziowie i ich nazwiska powinny być podane. Wtedy będziemy wiedzieli, kto w „kaście” jest za a nawet przeciw.

  2. W państwie marksistowskim prawo działa tylko wtedy, gdy sprzyja marksistom albo będącym pod ich ochroną muslimom czy lgbtxyz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here