Masakra na granicy z Izraelem. 58 Palestyńczyków zginęło w poniedziałek

Dewmonstracja Plesteńczyków ze strefy Gazy fot. PAP/EPA autor: Ali Ali

58 Palestyńczyków zginęło w starciach z izraelskimi żołnierzami w Strefie Gazy na granicy z Izraelem.

Według palestyńskiego resortu w starciach obrażenia odniosło 2771 osób, z których ponad 1370 zostało postrzelonych.

Czytaj też: Wojna w Strefie Gazy?! Trwają bombardowania ze strony Izraela. Palestyńczycy: już 40 ofiar śmiertelnych i 2000 rannych [VIDEO+18]

Od rana przy granicy z Izraelem trwały palestyńskie protesty przeciwko przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Czytaj też: Bójka Żydów z Arabami na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Sytuacja w Izraelu jest napięta [VIDEO]

Agencje piszą, że był to najkrwawszy dzień w Strefie Gazy od czasu wojny w tej palestyńskiej enklawie między kontrolującym ją Hamasem a Izraelem w 2014 roku.

Palestyński rząd oskarżył w poniedziałek Izrael o dokonanie masakry w Strefie Gazy. Rzecznik rządu Jusuf al-Mahmud zażądał w oficjalnym oświadczeniu „natychmiastowej interwencji międzynarodowej w celu powstrzymania straszliwej masakry dokonanej w Gazie przez izraelskie siły okupacyjne przeciwko naszemu bohaterskiemu narodowi”.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że poniedziałkowe działania armii izraelskiej na granicy ze Strefą Gazy były samoobroną przeciwko rządzącemu tą enklawą radykalnemu ugrupowaniu Hamas.

„Każde państwo jest zobowiązane do bronienia swych granic. Terrorystyczna organizacja Hamas deklaruje, że zamierza zniszczyć Izrael i wysyła tysiące ludzi, by przerywali ogrodzenie graniczne dla osiągnięcia tego celu. Będziemy nadal zdecydowanie działać na rzecz ochrony naszej suwerenności i naszych obywateli” – napisał Netanjahu na Twitterze.

Stany Zjednoczone przeniosły w poniedziałek oficjalnie swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. Społeczność międzynarodowa nie uznaje Jerozolimy za stolicę Izraela; prawie 90 ambasad mieści się w Tel Awiwie. Izrael kontroluje Jerozolimę od 1967 roku, gdy w trakcie wojny sześciodniowej zajął wschodnią część miasta. W Jerozolimie znajduje się wiele izraelskich budynków rządowych, w tym parlament i Sąd Najwyższy. (PAP)

8 KOMENTARZE

    • Sadzac po wpisach pod artykulami na ten temat, wiekszosc bardzo chce! Lud polski juz tak zidiocial, ze nie widzi zadnego zwiazku pomiedzy posiadaniem przez nieznana blizej liczbe izraelskich Zydow polskich paszportow a ewentualna zaglada Izraela. Im sie zdaje, ze te paszporty pozalatwiano sobie tak po prostu dla przyjemnosci posiadania i w razie koniecznosci ucieczki z Izraela beda zabrane jako mila pamiatka na Madagaskar.

    • typowa lewacka propaganda pseudoprawicowej polskojęzycznej prasy,, która prawicowa jest do czasu… gdy chodzi o Izrael – wtedy od razu powiela i cytuje tylko islamskich terrorystów i ojropejskich lewaków

  1. jak Hamas napisze, że żydzi zabili 6 tys. osób to też powtórzycie i napiszecie o danych Ministerstwa Zdrowia AP czy czego tam jeszcze ??
    czy ktokolwiek w ogóle zwraca uwagę, że NIKT nie potwierdza tych liczb a pochodzą one tylko od jednej strony i to atakującej granicę suwerennego państwa, której ataki muszą być bezwzględnie odpierane, gdyż dąży ona do zniszczenia państwa, które atakuje

  2. Izrael broni swoich granic i ma do tego prawo. tak te powinni postąpi Grecy, Hiszpanie i Włosi w 2015 i obecnie. To jest prawidłowe zachowanie normalnego państwa. A „społeczność międzynarodowa” to są zidiociałe lewackie elity, przypomnijcie sobie czego udało się im dokonać w Zimbabwe i w RPA. Jednak te „elity” nie chcą słyszeć o tragicznych losach białych mieszkańców i o katastrofy gospodarczej którą czarni sprowadzili na siebie. Te „elity” wolą komunizm i bezkarne mordowanie białych, to nie są elity tylko zdrajcy.

  3. No cóż jesteśmy naocznymi świadkami HOLOKAUSTU NARODU PALESTYŃSKIEGO dokonywanego rękoma syjonistycznych nazistów.

  4. Podobno nie mozna zbudowac wlasnego szczescia na krzywdzie innych. Ale to chyba chrzescijanskie podejscie. Bliski Wschod kieruje sie czym innym.Na jakiej podstawie skompromitowana zaglada Zydow Europa i Ameryka Pn zbudowaly rasistowsko-religijne panstwo Izrael kosztem Bogu ducha winnym Arabom ??? A teraz kiedy zydowscy soldaci z zimna krwia morduja setki Arabow nasza dyplomacja milczy !!!??? Gdzie jest Prez. Duda tak zwykle zatroskany o przestrzeganie prawa miedzynarodowego(juz raz sie skompromitowal milczac po barbarzynskim ataku USA + wasale z UE na Syrie pare tycgodni temu), ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here