Poczucie humoru wg Ryśka Petru: „Długi? Jak chcą, to niech spłacają”

Ryszard Petru

Ryszard Petru wypiął się na Nowoczesną. W programie „Polityczne Graffiti” w Polsat News były lider Nowoczesnej mówi wprost, że on odchodząc z partii ma w poważaniu długi, które sam także zaciągnął. Zamykam ten temat. Jak chcą, to niech spłacają – powiedział w programie.

Ryszard Petru w Polsat News wypowiedział się na temat długu, jaki ma Nowoczesna. Były lider partii przyznał, że wszyscy ją zadłużyli, bo to była „wspólna decyzja”.

– „Z tego co wiem, była próba kolejnej restrukturyzacji długu, czyli przeniesienia spłat na inne okresy, ale nie wiem, jak to wygląda, nie widziałem tego.”

Czytaj też: Czego jeszcze nie obiecał Trzaskowski i Jaki? SONDA. Średnia hawajska dla każdego

–”Był słynny błąd przelewu. Uważam, że PKW niesprawiedliwie potraktowała Nowoczesną. Nie mniej jednak dziwię się tez, że tego aspektu nikt nie brał w Nowoczesnej pod uwagę.

-„Rzeczywiście Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług dług spłacić sama, beze mnie. Ci, co zostali. Przez ostatnie pół roku to ja już nie mam dostępu do informacji. Mało miałem, teraz w ogóle” – mówił.

Przypomnijmy, że według Nowoczesnej składa się m.in. kredyt w banku PKO, a także ok. 2 mln zł za nieprawidłowe rozliczenie wyborcze. Partia straciła też państwowe subwencje, przysługujące partiom znajdującym się w Sejmie – co roku to około 6 mln zł.

Były lider Nowoczesnej przyznał, że będzie tworzył nową partię, ale dopiero po wyborach samorządowych.

–”Nazwałem to społeczno-liberalną partią. Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatniki. Chodzi o to, upraszczając, niskie podatki, promocja przedsiębiorczości, ale jednocześnie umiejętność zajęcia się tymi, którzy najbardziej potrzebują, żeby były dwa filary, by pieniądze szły na tego typu potrzeby” – powiedział.

Poniżej nagranie.

Przeczytaj też: To czarny dzień dla Polski! Budowa gazociągu Nord Steam 2 rozpoczęta. Merkel z Putinem zacierają ręce

Nczas.com/ polsatnews.pl

7 KOMENTARZE

  1. Co ty bredzisz Richard? Program Tuska który nie został zrealizowany, tym bardziej nie zostałby zrealizowany przez Ciebie. 😝

  2. I on chciał rządzić państwem? Narobił by długów i niech Polacy jak chcą to spłacają? Co za ohydna kreatura. Jak go spotkam kiedyś to dam mu w mordę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here