Złote rady Magdaleny Środy. Chce żeby Kaczyński korzystał z marksizmu

PAP: Leszek Szymański Magdalena Środa

Marks był wielkim filozofem XIX wieku, którego wykorzystano tak, a nie inaczej. Fryderyk Nitsche też został wykorzystany – stwierdziła Magdalena Środa w czasie programu „Onet Rano”. Etyk uznała, że Kaczyński i całe PiS zdecydowanie powinno sięgnąć po książki twórcy komunistycznej ideologii.

Gdyby PiS poczytał trochę tego Marksa – tam jest bardzo duży lewicowy ładunek, zwłaszcza w jego wczesnych pracach. Myślę, że tak jak prezes Kaczyński garściami korzysta z Machiavellego, tak samo mógłby korzystać z Marksa – przyznała Środa.

Okazuje się, że Środa, która słynie z zamiłowania do ataków na aktualną władzę, dołączyła do chóru obrońców i apologetów Karola Marksa, którego prace stały się fundamentem komunistycznych i socjalistycznych ideologii.

ZOBACZ: Wojna w Strefie Gazy?! Trwają bombardowania ze strony Izraela. Palestyńczycy: już 40 ofiar śmiertelnych i 2000 rannych [VIDEO+18]

Natomiast moje pytanie jest takie, czy to jest aż tak straszna ignorancja, czy naprawdę średniowieczne polowanie na czarownice? Wymyśla się wroga. Najpierw, to był gender, gej, uchodźca. Teraz uosobieniem wszelkiego zła jest Marks. To kuriozalne – mówiła etyk.

Środa odniosła się również do kwestii protestu matek niepełnosprawnych w Sejmie. Przyznała, że całość przypomina jej strajki okupacyjne w latach 80.

Powiedziała również: To jest władza, która zaczyna się coraz bardziej bać swojego suwerena i to jest widoczne w parlamencie. To jest też rodzaj psychicznego szantażu dla strajkujących. Jak ludzie żyją w ekstremalnych warunkach, tak jak oni na korytarzach, to wsparcie jest ważne. Oni są od tego odcięci.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Beata Szydło na ringu” – to nagranie podbija sieć! Żałosna próba ośmieszenia rządu PiS-u ze strony totalnej opozycji [VIDEO]

Źródło: onet.pl/wolnosc24.pl

23 KOMENTARZE

 1. „PiS zdecydowanie powinno sięgnąć po książki [Marksa]…” – a cóż innego oni robią? Przecież cała polityka społeczno-gospodarcza PiSu to „marksizm z ludzką twarzą”

 2. Ta kobieta jest chora psychicznie i opetana przez zbrodnicza ideologie marksizmu. Przeciez Marx nawolywal do wzniecenia krwawej rewolucji i wyrzniecia wszystkich wrogow klasowych. Hitler tez wlasnymi rekami nikogo nie zabijal.

   • Moze i czytales jakies prace Karola Marxa ale z tego co wypisujesz wynika ze na pewno ich nue zrozumiales. Posluchaj pana Krzysztofa Karonia to moze zrozumiesz wiecej o zbrodniczym rodowodzie marksizmu.

 3. Apelować do Kaczyńskiego, aby korzystał z Marksa, to tak jakby na widok kanibala z ludzkim udem w łapach i zakrwawioną gębą, namawiać go , żeby jadł ludzkie mięso.

 4. Pani Środzina uczestniczyła w tzw. Kongresie Kobiet w Toruniu w miniony weekend ; ciekawa była opinia szarego obywatela usłyszana w tramwaju, który stwierdził ,, w Dworze Artusa zebrały się jakieś babusy, ale w sumie nikt nie wie o co chodzi,,

 5. A autor czytał Marksa? To naprawdę wybitny filozof i postawił właściwą diagnozę. Bez takich filozofów, taki redaktor A” nie miałby wielkiej szansy na wykształcenie (tak wnioskuję z jego wypocin-nie jest myślicielem, ani choćby polonistą, a pracuje jako dziennikarz). Oczywiście, całkowite lekarstwo proponowane przez Marksa, też dobre nie było.
  A Lenin od marksizmu odszedł. Niestety, po kolejnych reformach oświaty, mało kto to zauważa.Lenin w zasadzie obalił marksizm. A różne gendery, itd., to raczej można wyciągać z Engelsa, a nie Marksa. Czasem trzeba też poczytać „wrogich myślicieli, aby zrozumieć rzeczywistość.

  • Mam kilka pytań. Po pierwsze, czy mógłbyś przypomnieć tę „właściwą diagnozę” Marksa? Po drugie, jak jego wiekopomne dzieła zwiększyły szansę autora artykułu na uzyskanie wykształcenia? I na koniec: w którym miejscu Lenin odszedł od marksizmu.

  • Taa. Lenin od marksizmu odszedł o tyle, ze u Marksa wyzyskiwaczy mial rezać motłoch, a u Lenina skoro nie poskutkowało kadrowa partia zawodowych rewolucjonistów. I tyle.

 6. Rozumiem, że za treść Manifestu Komunistycznego „wybitny filozof” Marks też nie odpowiada. A przypomnę, że było tam nawoływanie do użycia siły w celu wprowadzenia ustroju de facto totalitarnego, z państwem kontrolującym wszystkie dziedziny życia obywateli. Zgodzić można się z jednym: Marks był rzeczywiście jednym z najważniejszych pisarzy XIX w. Bez niego nie byłoby ani Lenina ani Hitlera, bo to Marks chciał państwa mającego wszelkie cechy totalitarne. Spróbujcie sobie porównać Manifest Komunistyczny i Mein Kampf, jeden z autorów używał słowa burżuj, a drugi Żyd, ale treści, a zwłaszcza postulowana rola państwa, bardzo podobne.

  • No ale czy np. carska Rosja nie była państwem totalitarnym? Jak car mordował Polaków to było dobrze a jak Lenin i Stalin to źle?

 7. Marks uważał, że należy wspierać ruchy narodowowyzwoleńcze, bo w państwach narodowych które będę słabsze niż ówczesne imperia, łatwiej będzie można wprowadzić komunizm.

 8. Carska Rosja, ale kiedy, za czyjego panowania. Przez większość XIX w. była państwem o silnych jeszcze strukturach feudalnych, a to wyklucza współczesny totalitaryzm. Potem były np. reformy Stołypina. Ala Wilk nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, a z idiotami się nie dyskutuje.

 9. „Muszę w końcu to napisać. Bo taka jest prawda i zwłaszcza dziś ważnym jest by wybrzmiała. Jaka jest podstawa żydostwa? Własna korzyść. Jaki jest kult Żyda? Handel. Jaki jest jego bóg? Pieniądz. Pieniądz jest bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg nie ma znaczenia. TYLE!” -taki oto cytat zamieścił nie dawno na Twitterze David Wildstein.Pani profesor powinna wiedzieć kto to napisał.Jeżeli wie,to nie powinna chwalić Marksa,bo może podpaść pod antysemityzm.W każdym razie pana D.Wildsteina zbluzgano za antysemityzm,nie wiedząc,że to to cytat tego kutasa-filozofa.Tu akurat się z nim zgadzam.Chyba dobrze znał swoich ziomków?

 10. Przyznaje sie to ja trolluje na Wolnosc24 pod nickami Niklot, ala wilk, rychu, Polka i Masław. Jestem tu poto zeby siac zamieszanie. Występuje też czasami pod nickiem Vitaliy I. Sudarev

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here