Amnesty International oskarża policję o rasizm. Za dużo czarnych przestępców

Logo Amnesty International i osoby LGBT
Logo Amnesty International i osoby LGBT/ foto: Twitter/kilokartofli.pl

Amnesty International oskarża londyńską policję o rasizm. Powód – 78 proc. osób figurujących w dokumencie Gang Violence Matrix to osoby czarnoskóre. Organizacja twierdzi, że doszło do pogwałcenia praw człowieka i jawnej dyskryminacji na tle rasowym. Prawda w oczy kole.

Utworzony po zamieszkach w 2011 r. Gang Violence Matrix stanowi spis osób, które mogą stanowić zagrożenie dla innych mieszkańców. Lista jest aktualizowana na bieżąco i zawiera nazwiska ludzi, którzy należeli do gangów, dopuścili się przemocy, napaści, rabunków lub innych przestępstw.

W spisie zawierającym ok. 3800 nazwisk 78 proc. ludzi jest czarnoskóra. Warto dodać, że zaledwie ok. 13 proc. mieszkańców miasta to osoby czarnoskóre. W spisie uwzględniono także osoby niepełnoletnie. Najmłodsza ma zaledwie 12 lat.

Zdaniem Amnesty International dokument ma charakter rasistowski, a policja dopuściła się pogwałcenia praw człowieka i dyskryminacji. Kate Allen z brytyjskiego oddziały organizacji uważa, że policja tworzy dokument, biorąc pod uwagę zupełnie błędne przesłanki, a funkcjonariusze działają często w sposób samowolny i wciągają na listę osoby, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć.

ZOBACZ: człowieka, a promują LGBT

Organizacja wskazuje, że głównym problemem miasta są napaści nożowników, którzy rzadko mają jakikolwiek związek ze zorganizowaną przestępczością. Tymczasem londyńska policja przykłada znacznie większą wagę do problemu gangów.

Amnesty International zdaje się nie dostrzegać zagrożenia płynącego ze strony sprawnie działających grup przestępczych. W raporcie organizacji nie odwołano się zupełnie do zagrożeń, jakie dla Londyńczyków stwarzają gangi. Nie wspomniano także o narodowości i kolorze skóry nożowników.

Warto przypomnieć, że brytyjski, ale również inne oddziały Amnesty International nie podjęły absolutnie żadnej akcji w sprawie Alfiego Evansa, którego brytyjskie sądy skazały na śmierć. Nikt nie walczył, by dziecko mogło być przewiezione do włoskiego szpitala.

SPRAWDŹ: Rosjanie otworzyli najdłuższy most w Europie. Można dojechać na Krym [VIDEO]

Źródło: amnesty.org.uk/wolnosc24.pl

6 KOMENTARZE

  1. To żadna nowość.W USA najliczniejszą grupą wśród więzniów są czarnoskórzy więc czego to lewackie AI się tak burzy.

    • Jeżeli są parytety w polityce,zakładach pracy to dlaczego nie w pierdlu?Parytet rasowy,dlaczego nie.Zwracanie uwagi na kolor skóry w tym przypadku to czysty rasizm.Amnesty International okazuje się bandą rasistowskich zasrańców.Białych będą chyba dobierać w łapankach?

    • Burzy się właśnie dlatego, że jest lewackie! Czarna hołota jest hołotą wszędzie gdzie się znajdzie. Szkoda ich nawet trzymać w więzieniach za pieniądze podatników. Wyrzucić wszystkich jak najprędzej do Afryki!

  2. A gdzie było TFU! Amnesty International, kiedy MORDOWALI Alfiego Evansa??? Czemu mordy zamknięte mieli i umyli ręce?
    A poza tym sądzę, że Amnesty International powinno być zniszczone o!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here