Co dalej z Michałem Rachoniem? Kukiz ostro: TVP to telewizja partyjna. Jego retoryka przypomina retorykę komunistyczną [VIDEO]

Michał Rachoń i Paweł Kukiz. / foto: YouTube

Opozycja domaga się odwołania Michała Rachonia z funkcji prowadzącego program „Woronicza 17”, który jest emitowany na antenie TVP Info w każdą niedzielę. Podczas ostatniego odcinka, po poruszeniu tematu tego, co działo się w wynajmowanym przez Gawłowskiego mieszkaniu, trzech polityków opuściło studio.

Michał Rachoń za poprzedniej władzy pracował w Telewizji Republika, a od 2016 roku pracuje w telewizji reżymowej. Sposób prowadzenia przez niego programów nie podoba się politykom opozycji, którzy domagają się jego odwołania.

Skrytykował go między innymi Dariusz Rosati, obecnie członek Parlamentu Europejskiego, a w przeszłości…no właśnie, przeszłość p. Rosatiego stała się przedmiotem odpowiedzi Michała Rachonia.

Michał Rachoń stwierdził także, że czasy, kiedy politycy PO decydowali o tym, o czym rozmawiają dziennikarze się skończyły. Jak dodali internauci teraz nastały czasy, kiedy decydują o tym politycy PiS-u. Oprócz polityków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, krytyczną opinię o Rachoniu zaprezentował Paweł Kukiz.

Jak powiedział lider Kukiz’15 u Michała Rachonia nigdy nie był gościem i nie ma zamiaru nim być. TVP z kolei jego zdaniem przypomina „telewizję partyjną, propagandową. Retoryka jego i kilku innych „dziennikarzy” przypomina mi retorykę komunistyczną”.

Kukiz przyznał, że podobnie wyglądało to za poprzedniej władzy. Dodał jednak, że „mimo wszystko to było w bardziej wysublimowanej formie podane. To jest tak ostro propagandowe, że przypomina mi czasy, kiedy byłem młodym chłopakiem i komuniści uprawiali taką propagandę nachalną”.

Jednocześnie zupełnie słusznie Paweł Kukiz zaznaczył, że ktoś kto nie zna sytuacji w Polsce, ale zna język Polski przełączając się między TVP Info i TVN24 mógłby zwariować. „To są dwa zupełnie różne światy. Oba przegięte, tylko w inną stronę” – mówił.

A tu dwa krótkie przykłady, jak obecnie wyglądają standardy dziennikarskie w TVN i TVP.

Na początek próba „przeprowadzenia wywiadu” z przedstawicielami partii KORWiN przez p. Knapika, który dalej przygotowuje materiały dla „Faktów”.

Z kolei TVP Info przeprowadziło wczoraj taką sondę. Skąd oni biorą tych ludzi, którym dają mikrofony, kamerzystów i zatrudniają jako dziennikarzy? Poważnie pytam. Skąd biorą się ludzie, którzy coś takiego zrobili z zawodu dziennikarza? – zastanawia się Artur Dziambor z Wolności.

Warto przeczytać: Ostra awantura w TVP Info. Szejnfeld wyszedł ze studia. „To jest partyjna propaganda”

8 KOMENTARZE

  1. A ja jestem za Rachoniem. Nie wiem, czy ktoś inny będzie chciał rozmawiać z takimi ludźmi, jak Cejrowski. Może się okazać, że bez Rachonia będzie w mediach tylko PO-PIS.

  2. Za rządów PO-PSL nie było subtelniej . Np Komorowski i jego mocodawcy z WSI nasyłali kryminalistów na starsze kobiety modlące pod pałacem prezdenckim,a stojący obok policjanci udawali ,że nie widzą szczania na te kobiety .WSI , czyli żydokomuna , dysponowała wtedy wszystkimi telewizjami w Polsce, więc mogła robic , co chciała . Mozna nie lubic PIS-u , ale każdy aspirujacy do władzy w Polsce będzie musiał robic to samo, ponieważ z żydokomuną nie ma żartów . To są ludzie bez zasad , zdolni do wszystkiego dla osiągnęcia celu.

    • Każdy oprócz Dyktatora i Króla, poza tym można sprzedać telewizję Maksowi Kolonko żeby mieć pewność, że przekaz będzie konserwatywny.

  3. Jak były reżimowe media PO-wskie to była Lewicka i Lis i ja też nie mogłam na nich patrzeć i ich znieść jako propagandzistów PO, a jak mamy media pisowskie to mamy Rachonia – którego notabene uwielbiam, kto ma władzę ten ma media, tak było jest i będzie , amen nikt i nic tego nie zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here