Marian Kowalski startuje w wyborach na Prezydenta! „Kandydat PiS-u gwarantuje zwycięstwo stronie KODziarskiej”

Marian Kowalski/ PAP: Tomasz GzellMarian Kowalski/ PAP: Tomasz Gzell
Marian Kowalski/ PAP: Tomasz Gzell

Marian Kowalski, prezes partii Ruch 11 Listopada i były wiceprezes Ruchu Narodowego ogłosił, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Lublina. Komentator telewizji „Idź pod prąd” zdradził, co skłoniło go do podjęcia tej decyzji.

„Podjąłem świadomą decyzję o starcie w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta miasta Lublina! Nie zamierzam patrzeć na to jak państwo Polskie jest upokarzane na każdym możliwym odcinku!” – napisał na Facebooku Marian Kowalski.

Czytaj też: Ostra kłótnia na Twitterze! Ziemkiewicz, Wildstein i Nizinkiewicz w akcji. „Panu ch… do tego, widać zazdrości”

Pierwszy raz o swoich zamiarach poinformował 12 maja podczas programu „Kowalski&Chojecki na żywo” w internetowej telewizji „Idź Pod Prąd”.

Jak mówi sam Kowalski główny powód decyzji podał wystawienie bezbarwnego kandydata przez Prawo i Sprawiedliwość, Sylwestra Tułajewa, który „gwarantuje zwycięstwo stronie KODziarskiej”.

Kandydatem PiS na prezydenta Lublina jest poseł Sylwester Tułajew. O kolejną kadencję będzie ubiegał się też urzędujący Prezydent Krzysztof Żuk (PO). Poinformował on, że będzie walczył o reelekcję z własnego komitetu. Może liczyć na poparcie SLD, Nowoczesnej i PSL.

Tutaj wpis samego Mariana Kowalskiego.

Przeczytaj też: Ostry głos księdza! „Politycy PiS nie powinni przyjmować komunii świętej”

15 KOMENTARZE

  1. Czy nie powinno być jakiegś minimalnego poziomu wykształcenia wymaganego do kandydowania na prezydenta? Czy facet z zasadniczym zawodowym powinien być prezydentem???

  2. Marianetka Kowalska:
    – absolwent wielu szkół podstawowych,
    – polityczna kurwa,
    – impotent nie tylko umysłowy,
    – ryj antypolskiej agenturalanej sekty syjonistycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here