PiS na orbicie! „Resort pracuje nad uproszczeniem przepisów podatkowych”

Jesteśmy przekonani, że główna część naszych reform zakończyła się powodzeniem – stwierdził wiceminister finansów Paweł Gruza. Urzędnik udzielił wywiadu portalowi businessinsider.com.pl w czasie X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zbieramy sygnały od przedsiębiorców, gdzie są przepisy, które nikomu nie służą. Na pierwszy rzut bierzemy stawki VAT, które będziemy chcieli uprościć – powiedział Gruza. Dodał również: Mam nadzieję, że ta zmora dla przedsiębiorców zostanie wyeliminowana.

Dzisiaj jesteśmy na etapie, że po wzięciu głębszego oddechu budżetowego, w związku z dodatkowymi dochodami budżetowymi, możemy przekierować nasze wysiłki i sfocusować się na ulepszeniach, uproszczeniach, racjonalizacji naszego systemu podatkowego. Bardzo ciężko teraz nad tym pracujemy – kontynuował.

Zobacz też: Chamstwo i rasizm na profilu Iwony Hartwich. Ostry atak na dr Aondo-Akaa. „Czarny nie wpierda..j się!”

Słowa wiceministra brzmią bardzo przekonująco i obiecująco. Problem w tym, że PiS wciąż tylko komplikuje działalność gospodarczą w naszym kraju. Rząd dokręca śrubę małym i średnim przedsiębiorstwom, zaostrza kontrole.

Równocześnie wydaje miliony złotych, by ściągnąć do Polski zagraniczne korporacje, które najczęściej unikają płacenia podatków w naszym kraju, do czego wykorzystują luki prawne.

Sprawdź również: Petru oświeciło? „Musiałbym się długo zastanawiać, żeby znaleźć powód do głosowania na Nowoczesną”

Źródło: businessinsider.com.pl/wolnosc24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Niech lepiej zaczną pracować nad ich zmniejszeniem bo naprawdę ich kreatywność ogranicza się do wymyślania nowych podatków nawet w miejscach gdzie już wątpimy, że da się jeszcze za coś zapłacić haracz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here