Tomasz Komenda ma piękne marzenie. Zrealizuje je jak będzie zupełnie wolny

Tomasz Komeda. źródło: screen/tvn24
Tomasz Komeda. źródło: screen/tvn24

W środę rano Sąd Najwyższy zajął się sprawą uniewinnienia Tomasza Komendy. Jest możliwe, że jeszcze tego samego dnia zostanie formalnie w pełni wolnym człowiekiem. Obecnie przebywa na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Kiedy nastąpi upragniony moment i Komenda będzie mógł wyjechać poza granice kraju, chce udać się do Rzymu na grób Jana Pawła II.

Komenda od 15 marca przebywa na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności, za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. Dopiero po 18 latach wymiar sprawiedliwości zareagował właściwie i wypuścił poszkodowanego na wolność, który nie dopuścił się okropnej zbrodni.

Marzeniem Komendy jest pojechać na grób polskiego papieża, do którego zwracał się o cud kiedy przebywał w więzieniu. „Mój syn modlił się do Ojca Świętego o pomoc, a jego prośby zostały wysłuchane” – mówiła dla „Faktu” Teresa Klemańska, matka Tomasza.

Dopiero, kiedy zostanie uniewinniony, będzie mógł wybrać się w podróż – tłumaczy profesor Zbigniew Ćwiąkalski, który reprezentuje Komendę przed sądem.

Nie jest wykluczone, że Sąd Najwyższy, który zajął się sprawą Tomasza w środę zaraz po godz. 9 rano, jeszcze dziś podejmie decyzję o jego uniewinnieniu.

Materiał dowodowy, który przesłała Prokuratura Krajowa we Wrocławiu jest tak mocny, że jest nadzieja na natychmiastowe uniewinnienie – mówi profesor Ćwiąkalski.

Zobacz: Gwiazdowski ostro o najnowszym pomyśle PiS-u! „Długofalowo jest to działanie bardzo niebezpieczne” [VIDEO]

Źródło: „Fakt”

2 KOMENTARZE

  1. „Marzeniem Komendy jest pojechać na grób polskiego papieża, do którego zwracał się o cud kiedy przebywał w więzieniu”. To teraz w internecie zaroi się od komentarzy, że na pewno był sprawca zbrodni tylko Ziobro załatwił mu uniewinnienie.

  2. Tylko dlaczego po 18stu latach? Przez 18 lat trzeba było chronić tyłek jakiegoś funkcjonariusza zbrodniarza i dopiero jak spadł ze stołka to dało się coś zrobić? Niemoc wymiaru ‚sprawiedliwości’ jest przygnębiająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here