YouTube na wojnie z prawicą. To nie tylko polski problem

Gustav Kasselstrand
Gustav Kasselstrand/foto: YT

Cenzura na YouTubie trwa w najlepsze. Serwis właśnie usunął filmik prawicowej Alternatywy dla Szwecji. Partia postulowała w nim wyrzucenie z kraju 2 tys. muzułmańskich imigrantów. Video przedstawiało niedawne zamachy z Paryża, w których zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych. Administracja YouTubie uznała, że publikacja szerzyła mowę nienawiści.

Gustav Kasselstrand, lider Alternatywy dla Szwecji opublikował w poniedziałek video z zamachów w Paryżu. Filmik został opatrzony komentarzem, w którym postulowano wyrzucenie z kraju 2000 muzułmanów.

W krótkim czasie filmik został wyświetlony wiele tysięcy razy. YouTube zdecydował się jednak na usunięcie video. Jako powód podano szerzenie mowy nienawiści. Przywódca partii poinformował, że serwis grozi usunięciem konta partii.

Cenzurę YouTuba i zarzuty o mowę nienawiści traktuję jako wyznacznik jakości mojego przesłania. Niemniej jednak problemem jest to, że jako lider szybko rozwijającej się partii w Szwecji nie mogę wyrażać swoich opinii w mediach społecznościowych – oświadczył Gustav Kasselstrand.

Monopol w social mediach daje prywatnym firmom kontrolę nad wolnością wypowiedzi – kontynuował lider AfS. Jego zdaniem portale społecznościowe są swoistą cechą charakterystyczną naszych czasów i należy je traktować na podobnej zasadzie jak antyczne fora.

ZOBACZ: Najnowszy SONDAŻ: PiS na czele, ale sam rządzić nie będzie. Wysoka pozycja SLD, Nowoczesna leci na łeb na szyję

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy YouTube atakuje Alternatywę dla Szwecji. Wypadki kasowania treści zdarzały się już wcześniej.

Alternatywa dla Szwecji to ugrupowanie wzorowane na niemiecki AfD. Program partii jest eurosceptyczny i narodowy. Członkowie apelują o ograniczenie migracji do kraju.

SPRAWDŹ: Co dalej z Michałem Rachoniem? Kukiz ostro: TVP to telewizja partyjna. Jego retoryka przypomina retorykę komunistyczną [VIDEO]

Źródło: voiceofeurope.com

3 KOMENTARZE

  1. To nie od razu prawica. Mam sporo znajomych w Szwecji i czasem tam bywałem. Teraz już nie jeżdżę. jak beę chciał pojechać do Afryki, to ruszę bardziej na południe. I nie chodzi o kolor skóry, ale o syf który po sobie zostawiają.
    A co do tej partii, to gdyby odjąć czynnik antyemigrancki, to wyjdzie coś między PO a SLD.

  2. mam pytaie do myślących dlaczego lewica woli muzułmanów którzy groża ateistą ścięciem głowy. A nie znoszą katolików, którzy sa tolerancyjni ( w tradycyjnym znaczeniu tego słowa) Odpowiedź jest jedna Szatan jest ojcem lewicy i muzałmanizmu. To dwie odmienne opcje walki z jedyna prawdziwą religia. Dlatego każe ateistą atakować kk a lansować morderców z religii islamu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here