Austriacka policja rozbiła wielki gang handlarzy narkotyków. Większość aresztowanych to „uchodźcy”

Przestępcy chętnie chwalili się swymi osiągnięciami w mediach społecznościowych

Wiedeńska policja aresztowała 35 osób tworzących wielki gang handlarzy i przemytników narkotyków. Większość to „szukający schronienia uchodźcy” z Północnej Afryki.

Gang imigrantów składał się głównie z Algierczyków i Marokańczyków. 35 przestępców posługiwało fałszywymi dokumentami. Policja odkryła, iż używali aż 78 rożnych tożsamości.

Wsród aresztowanych większość to”uchodźcy”, którzy wystąpili o azyl.

Przestępcy pochodzą z Maghrebu, gdzie zostali specjalnie wynajęci, by przemycać narkotyki. To nie ma nic wspólnego z uchodźstwem. To zorganizowana przestępczość – mówił na konferencji prasowej pułkownik Georg Rabensteiner z wiedeńskiej policji.

Zobacz też: Burza w Bundestagu. Posłanka AfD: „Krajem tym rządzą idioci”

Narkotyki przemycane były z Włoch po czym rozprowadzane w Austrii. Rozbita grupa opanowała Wiedeń. Działali głównie w okolicy Prateru i przy kanale Dunaju.

Przestępcy do tego stopnia byli bezczelni i pewni siebie, że w mediach społecznościowych zamieszczali swe zdjęcia pozując z bronią na tle narkotyków. Policja niemal codziennie zatrzymywał drobnych handlarzy. Teraz udało się jej rozbić całą grupę i aresztować szefów gangu.

Zobacz też: Niemcy będą tyrać do siedemdziesiątki? Ktoś musi utrzymywać imigrantów

3 KOMENTARZE

  1. Nie wierzę w te bzdury! Te 35 „osób” to : 11 inżynierów, 6 lekarzy, 9 prawników, doktor filozofii
    3 profesorów uniwersytetu, 2 literatów i 3 wysoko wykwalifikowanych specjalistów branży hi-tech . . .

    • Zgadza sie, tylko nie mogli znalezc odpowiedniej pracy a jako wybitni fachowcy byli przyzwyczajeni do wysokiego standardu, ktorego nie zapewnialy zasilki. No to co mieli robic? Wzieli sprawy we wlasne rece!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here